Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Krajští odboráři projednávali nízké platy a nedostatek učitelů

Krajští odboráři projednávali nízké platy a nedostatek učitelů

Krajská rada Českomoravského odborového svazu pracovníků školství Pardubického kraje pořádala již tradičně třídenní vzdělávací odborový seminář.

Ze semináře
1. prosince 2019 - 07:14
(Komerční sdělení)

Hostem byl radní Pardubického kraje pro školství Bohumil Bernášek a dále pracovníci krajského odboru školství. Společně diskutovali o aktuálních organizačních a ekonomických záležitostech ve svém oboru.

„Připravujeme se na reformu financování regionálního školství, která se začne uskutečňovat od začátku příštího roku. Reforma samozřejmě vyvolává hodně otázek mezi pracovníky škol. Věříme, že změny budou pro ně pozitivní a přinesou postupně i tolik očekávané navýšení platů," sdělil radní pro školství Bohumil Bernášek.

Odboráři si zvolili vedení na další čtyři roky. Předsedkyní Krajské rady odborového svazu Pardubického kraje bude nadále Hana Štusáková. Následovala diskuse o nízkých platech, nedostatku učitelů a dalších problémech českého školství. Další části programu byly věnovány vzdělávání v problematice bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a právních záležitostí s příklady z praxe a informačnímu systému Rotunda.


Českomoravský odborový svaz pracovníků školství je profesním odborovým svazem, který sdružuje zaměstnance ve školství a důchodce, kteří v oboru pracovali.

Pardubickénovinky.cz informoval   Tomáš Drechsler, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(red,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)