Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

Krajské dotace z víceletého financování už odcházejí na účty

Krajské dotace z víceletého financování už odcházejí na účty

Pardubický kraj druhým rokem poskytuje dotace na sociální služby ze svého rozpočtu v rámci takzvaného víceletého financování.

Ilustrační foto
12. února 2020 - 11:30

Pro letošní rok to znamená rychlejší výplatu dotací pro poskytovatele sociálních služeb, méně administrativy a jistotu dotací pro poskytovatele sociálních služeb i na rok 2021.

Celkem se jedná o 125 sociálních služeb a o částku 26,1 milionu korun, která se v tomto týdnu začala rozesílat na účty poskytovatelů.

„V letošním roce tak poskytovatelé sociálních služeb obdrží dotaci již na začátku února“, řekl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. „Pro kraj i pro poskytovatele to znamená velké snížení administrativní zátěže, tříletou jistotu financování a zkrácení lhůty pro výplatu.“O účelových dotacích, které jsou vázané na státní rozpočet, bude rozhodovat Zastupitelstvo Pardubického kraje 18. února 2020. Potom bude hned po podpisu smluv možno začít vyplácet i tyto dotace na účty poskytovatelů. Celková částka určená na účelové dotace pro zajištění dostupnosti sociálních služeb pro Pardubický kraj činí téměř 945 milionů korun.

Pardubickénovinky.cz informovala  PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí, Pardubický kraj.

(red,pardubickenovinky.cz,foto:arch)