Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Krajské centrum na pomoc Ukrajincům se bude stěhovat

Krajské centrum na pomoc Ukrajincům se bude stěhovat

Od 2. března funguje v sále Jana Kašpara v budově Krajského úřadu Pardubického kraje Krajské asistenční centrum na pomoc Ukrajině (KACPU).

Ilustrační foto
7. listopadu 2022 - 11:30

Od středy 16. listopadu vyřeší zájemci všechny potřebné administrativní úkony na nové adrese. KACPU se v rámci Pardubic přesune do Pernerovy ulice 168, tedy do budovy, kde již nyní sídlí Odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra. Provozní doba centra zůstane i po přesunu zachována. Ke 2. 11. odbavilo centrum 20 050 žadatelů.

„Dlouhodobě debatujeme se složkami IZS a Odborem azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra o přestěhování KACPU mimo budovu krajského úřadu tak, aby byl jeho provoz i nadále zachován. Vytipovali jsme v průběhu času několik možných míst, z nichž se jako nejvhodnější nakonec ukázalo to poslední. Jedná se o kanceláře, které se nacházejí v 5. patře budovy v Pernerově ulici 168, kde již nyní Odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra sídlí a vyřizuje agendu pobytu cizinců. V těchto prostorách budou i nadále poskytovány všechny služby pro příchozí žadatele z Ukrajiny, a to včetně poskytování dočasné ochrany či zajišťování dočasného ubytování a zdravotního pojištění,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Sál Jana Kašpara, který je největším multifunkčním sálem na krajském úřadě sloužil v minulosti jako velkokapacitní očkovací centrum a od 2. března také jako centrum pro pomoc příchozím uprchlíkům před válkou z Ukrajiny. Těch centrem k 2. listopadu prošlo 20 050.

„V původním režimu jsme měli centrum otevřené 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Počet zaregistrovaných dosahoval v prvních týdnech až 800 osob denně, což je z dnešního pohledu nepředstavitelný nápor na všechny pracovníky, ale i na samotný prostor. S postupným poklesem zájmu jsme pak několikrát upravovali provozní dobu až na stávající stav, tedy tři dny v týdnu. Nyní kromě nově příchozích osob, kterých je denně přibližně 50 přicházejí především lidé s různými dotazy, které se týkají například prodloužení pobytu nebo změny ubytování a nápor již není takový. Navíc chceme sál Jana Kašpara opět otevřít pro kulturní akce, odborné besedy, přednášky a semináře,“ vysvětlil hejtman Netolický.Vzhledem k nutnosti přestěhovat potřebnou techniku a připravit nové prostory bude posledním otevíracím dnem KACPU v sále Jana Kašpara středa 9. listopadu. Následně se v nových prostorách v Pernerově ulici 168 otevře ve středu 16. listopadu.

Připravovaný režim KACPU:
  • Středa 9. 11. – sál Jana Kašpara, Krajský úřad Pardubického kraje
  • Pátek 11. 11. – zavřeno
  • Pondělí 14. 11. – zavřeno
  • Středa 16. 11. – Pernerova 168, Pardubice – 5. patro nad pracovištěm OAMP

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr.Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:kú)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
10%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
11%