Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Kraj zmapoval návaznosti péče mezi zdravotnickými zařízeními

Kraj zmapoval návaznosti péče mezi zdravotnickými zařízeními

V květnu loňského roku krajští radní schválili Program rozvoje Nemocnice Pardubického kraje, tedy pěti krajských nemocnicích akutní péče.

Ilustrační foto
10. ledna 2018 - 11:30

Protože Pardubický kraj zřizuje i další zdravotnická zařízení, na svém posledním, prosincovém jednání se radní zabývali dokumentem, který se týká koordinace vazeb mezi  různými segmenty zdravotnické péče v kraji.

„Po schválení programu rozvoje krajských nemocnic nechceme opomenout ani na fungování vzájemných návazností mezi všemi zdravotnickými zařízeními v kraji. Pět akutních nemocnic na sebe svou velikostí strhává větší pozornost, než tato menší, ale neméně důležitá zařízení, proto považujeme za důležité věnovat se i jim,“ vysvětluje radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Z doporučení se stanou konkrétní aktivity

„V prvním kroku jsme si zmapovali, jaké jsou vazby mezi zařízeními a co je možné zlepšit,“ říká radní Valtr. Tyto souvislosti má nyní Pardubický kraj popsány v materiálu Koordinace a rozvoj zdravotní péče v Pardubickém kraji. „Dokument analyzuje stav návazností zdravotní péče v našem kraji, a to až na úroveň praktických lékařů, byť to jsou samostatní poskytovatelé zdravotních služeb, a obsahuje další doporučení,“ informuje radní Valtr.


„Postupnými kroky nyní budeme zlepšovat vazby, spolupráci a funkčnost styčných ploch mezi zdravotnickými zařízeními v rámci kraje,“ uvádí Ladislav Valtr, který na základě dokumentu Koordinace a rozvoj zdravotní péče v Pardubickém kraji již stanovil plán, který má doporučení zavést do praxe.

„Akční plán obsahuje konkrétní aktivity, včetně odpovědnosti a termínu, takže jejich realizace bude snadno kontrolovatelná,“ dodává radní pro zdravotnictví.

Pardubickenovinky.cz informovala Bc. Karolína Frýdová za Pardubický kraj.

(jv, pardubickenovinky.cz foto:arch.nempk)