Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Kraj uspěl při podání žádostí o podporu na zateplovací projekty

Kraj uspěl při podání žádostí o podporu na zateplovací projekty

Pardubický kraj v lednu tohoto roku podal 29 žádostí o podporu na projekty úspor energií středních škol a zdravotnických zařízení z Operačního programu Životní prostředí.

Ilustrační foto
15. srpna 2020 - 11:30

Dle rozhodnutí výběrové komise byly všechny podané projekty doporučeny k financování a nic již nebrání jejich realizaci.

„Chtěla bych pochválit naše krajské úředníky, protože se jim povedl, jak se říká, opravdu husarský kousek. Jejich práce byla odvedena brilantně a veškeré přípravy, důležité vyplňování dokumentů, formulářů a všechny nutné kroky k úspěchu bodovaly. V  časovém presu vytvořili doslova unikát. Podařilo se totiž uspět stoprocentně, tedy bylo odsouhlaseno 29 z 29 podaných žádostí o podporu na projekty realizace úspor energie,“ sdělila radní Hana Štěpánová zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace a pokračovala:  „Dotkne se to například realizací úspor energií na budovách některých škol, sociálních zařízení a dalších.“

„Celkové realizační náklady pro těchto 29 žádostí činí 440 milionů. Předpokládaná výše dotace, kterou bychom díky žádostem o podporu získali, ta se pohybuje v předpokládané výši 139 milionů. Realizace stavby bude u většiny projektů zahájena v roce 2021, některé se však již realizují,“ dodala Štěpánová.


Pardubický kraj navíc uspěl i s dvěma dalšími evropskými projekty v oblasti životního prostředí, tentokrát řešící nakládání se srážkovými vodami. Také zde byl stoprocentně úspěšný a z 16 milionů korun potřebných na realizaci získá více než 13 milionů z Evropské unie.

Pardubickenovinky.cz informoval Martin Madejewský, DiS., tiskový mluvčí, Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)