Svátek má: Dita

Regiony

Velikost textu:

Kraj rozdělí spolkům na aktivity v prvním pololetí čtvrt milionu

Kraj rozdělí spolkům na aktivity v prvním pololetí čtvrt milionu

Celkově bude v letošním roce rozděleno 500 tisíc korun s tím, že nyní krajští radní rozdělili 216 tisíc korun na akce konané v prvním pololetí.

Hejtman Martin Netolický
20. března 2018 - 11:30

Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila částečné poskytnutí dotací z dotačního programu na podporu nestátních neziskových organizací v oblasti požární ochrany, ochrany obyvatelstva, integrovaného záchranného systému, krizového řízení, zajišťování obrany a bezpečnosti státu a rozvíjení souvisejících tradic.

„Poprvé jsme tento dotační titul vyhlásili v polovině loňského roku, a již jsme avizovali, že jej budeme vyhlašovat po celé funkční období. Podařilo se nám tak zavést systém a vytvořit podmínky v poskytování dotací spolkům, nadacím, nadačním fondům, ústavům a obecně prospěšným společnostem, které působí v oblasti požární ochrany, ochrany obyvatelstva, integrovaného záchranného systému, krizového řízení, zajišťování obrany a bezpečnosti státu a rozvíjení souvisejících tradic,“ řekl hejtman Martin Netolický s tím, že žádosti posoudil výbor zastupitelstva pro IZS.


„Finanční příspěvky slouží jako podpora hasičům, obcím a dalším složkám, které pořádají požární soutěže, vzdělávací a výchovné aktivity, různé výroční akce či publikují v oblasti požární ochrany a prevence,“ sdělil Netolický.

Pardubickenovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:arch.pk)