Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Kraj pomohl zlepšit mobilitu aktivních záloh milionovým příspěvkem

Kraj pomohl zlepšit mobilitu aktivních záloh milionovým příspěvkem

V sídle Krajského vojenského velitelství v Pardubicích bylo v pátek hejtmanem Martinem Netolickým předáno dopravní vozidlo pro potřeby Roty Aktivních záloh.

Nový automobil
4. února 2020 - 11:30

Na pořízení automobilu přispěl již v loňském roce Pardubický kraj částkou jednoho milionu korun. Obdobná částka je připravena i pro letošní rok.

„Dlouhodobě podporujeme nákup techniky pro Krajské ředitelství policie či profesionální hasiče, a proto jsme se nyní na základě žádost ředitele Krajského vojenského velitelství v Pardubicích rozhodli uvolnit milion korun na nákup vozidla pro přepravu aktivních záložníků v regionu, a to jak na různá cvičení, tak prezentační akci či různá pietní shromáždění. Pro letošní rok jsme se předběžně domluvili na pořízení druhého vozu, který by tentokrát sloužil pro přepravu techniky a materiálu,“ uvedl hejtman Martin Netolický.


„Spolupráce s Armádou České republiky je dlouhodobě na velmi vysoké úrovni, a to nejen v rámci pořádání vojensko-historické akce Cihelna nedaleko města Králíky, ale společně také pořádáme Den armády přímo v centru Pardubic, kde je prezentována jak moderní, tak historická technika,“ sdělil hejtman Netolický.V Pardubickém kraji je celkem evidováno 193 příslušníků aktivních záloh. Pěší rota AZ KVV Pardubice, která čítá téměř sto příslušníků, je předurčena ke střežení objektů důležitých k obraně státu v Pardubickém kraji a k posílení Policie ČR při vyhlášených krizových stavech. Jednotku je možno použít také pro řešení živelných, průmyslových  a ekologických katastrof v součinnosti se složkami IZS. V letošním roce se uskuteční tři rotní cvičení. Celkem vojáci pěší roty AZ KVV Pardubice odcvičí v roce 2020 v průměru 37 dnů. Pro podporu POKOS se příslušníci jednotky AZ KVV Pardubice zúčastní též memoriálu četaře Arnošta Hrada, organizovaného pro žáky základních a středních škol, jehož 5. ročník se uskuteční na konci září 2020 v Králíkách.

Pardubickénovinky.cz informoval  Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(red,pardubickenovinky.cz,foto:pk)