Svátek má: Ivo

Regiony

Velikost textu:

Kraj podpoří hasičské soutěže či vzdělávací akce částkou 250 tisíc

Kraj podpoří hasičské soutěže či vzdělávací akce částkou 250 tisíc

Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání rozdělila přes 250 tisíc korun v rámci dotačního programu na podporu nestátních neziskových organizací v oblasti požární ochrany, ochrany obyvatelstva, integrovaného záchranného systému a krizového řízení.

Ilustrační foto
13. března 2019 - 09:47

(Komerční sdělení)

Celkově kraj na podporu konání požárních soutěží, vzdělávacích a výchovných aktivit, výročních akcí či vydávání publikací v oblasti požární ochrany a prevence vyčleňuje ročně 500 tisíc korun. Zbývající částka je určena na akce, které se konají ve druhé polovině roku.

„Jedná se stále o relativně nový dotační titul, který jsme vyhlásili poprvé ve druhé polovině roku 2017, a v tuto chvíli je nastaven do roku 2020. Pro nás je důležité, že jsme vytvořili systém a jednoznačné podmínky v poskytování dotací subjektům, které působí v oblasti požární ochrany, ochrany obyvatelstva, integrovaného záchranného systému, krizového řízení, zajišťování obrany a bezpečnosti státu a rozvíjení souvisejících tradic. Primárně se jedná o jednotlivé sbory dobrovolných hasičů obcí. Maximální částka dotace v tomto kole činí 20 tisíc korun s tím, že vždy vyžadujeme minimálně stejnou spoluúčast ze strany žadatele," řekl hejtman Martin Netolický. „Mezi žádostmi máme například pořízení hasičského praporu, rozličné hasičské soutěže, dětské dny, výroční akce k založení SDH či preventivní aktivity směrem k mládeži. Kromě toho, že uvolňujeme rekordní prostředky na nákup hasičských automobilů či pořízení technického vybavení, chceme i nadále podporovat i tyto spolkové aktivity, které jsou velmi často navázány na mládež," upřesnil hejtman Martin Netolický s tím, že bylo podpořeno 19 žádostí.

(red, foto: arch.)