Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

Kraj podpoří aktivity v oblasti požární ochrany

Kraj podpoří aktivity v oblasti požární ochrany

Rada Pardubického kraje na svém dnešním jednání schválila poskytnutí částky přesahující 300 tisíc korun v rámci dotačního titulu na podporu nestátních neziskových organizací nejen v oblasti požární ochrany.

Zezasedání Rady
6. srpna 2018 - 23:11
(Komerční sdělení)

Jedná se i o organizace v oblasti integrovaného záchranného systému, krizového řízení, zajišťování obrany a bezpečnosti státu a rozvíjení souvisejících tradic. Jedná se o prostředky, které jsou určené na aktivity konané ve druhém pololetí letošního roku. Celkově bylo podpořeno 19 žadatelů, mezi kterými převažují sbory dobrovolných hasičů obcí.

„Poprvé jsme tento dotační titul vyhlásili v polovině loňského roku a i vzhledem k pozitivnímu ohlasu plánujeme, že jej budeme vyhlašovat po celé funkční období do roku 2020. Současný systém je oproti tomu předcházejícímu jednodušší a přehlednější pro porovnání parametrů akcí. Žadatelé, kteří působí v oblasti požární ochrany, ochrany obyvatelstva, integrovaného záchranného systému, krizového řízení, zajišťování obrany a bezpečnosti státu a rozvíjení souvisejících tradic mají díky tomu nastaveny jednoznačné podmínky pro zpracování žádostí,“ řekl hejtman Martin Netolický s tím, že kraj má na tyto akce v rozpočtu vyčleněno půl milionu korun ročně.


Krajská dotace slouží jako finanční podpora hasičům, obcím a dalším složkám, které pořádají požární soutěže, vzdělávací a výchovné aktivity, různé výroční akce či publikují v oblasti požární ochrany a prevence.

„Ve druhém pololetí podpoříme aktivity například Sboru dobrovolných hasičů v Desné, Morašicích, Nekoři, Osíku či Zálší. Jedná se o hasičské soutěže, oslavy vzniku SDH či nákup slavnostních praporů. Výše dotace dosahuje maximálně 30 tisíc korun na jednu žádost,“ doplnil hejtman Netolický.

Pro Pardubickenovinky.cz  Bc. Petr Šilar, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(red.,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)