Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Kraj nabízí dotaci pro inovace spojené s bojem proti koronaviru

Kraj nabízí dotaci pro inovace spojené s bojem proti koronaviru

Hledáme zlaté české ručičky. V souvislosti se stávající situací vyhlašuje Pardubický kraj výzvu na podporu výroby produktů a pomůcek proti COVID -19.

Ilustrační foto
7. dubna 2020 - 11:30

Kraj tak chce podpořit inovace v regionu, které napomohou rychle reagovat na současnou situaci. Limit podpory na jednoho žadatele činí dva miliony korun. Zájemci se mohou hlásit do pondělí 13. dubna.

„Kromě toho, že oslovujeme a vyhodnocujeme nabídky obchodníků, chceme podpořit také firmy v regionu, které jsou schopné svoji stávající výrobu či produkt inovovat tak, aby byl využitelný pro zvládání obdobných krizových situací,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Z pohledu produktů se může jednat jak o konkrétní produkt jako jsou roušky, respirátory, ochranné štíty, pláštěnky, brýle, dezinfekční prostředky, léčiva. Může jít ale také o počítačové a mobilní aplikace, které pomáhají v současné situaci. Individuální dotace není určena na nákup těchto produktů a pomůcek, ani na nákup strojů či výrobních linek. Cílem je podpořit vývoj nových produktů, případně změnu stávajících technologií pro  výrobu nových produktů či poskytování služeb. V tuto chvíli je maximální podpora na jednu žádost stanovena na dva miliony korun s tím, že se jedná o velmi rychlou výzvu. Proto ji vyhlašujeme do pondělí 13. dubna. Podle informací nejen z regionu již některé firmy svojí výrobu adaptovaly, a tak předpokládáme, že zájem bude značný,“ uvedl hejtman Martin Netolický.


Podle radní pro oblast regionálního rozvoje, evropských fondů a inovací se jedná o velkou šanci i pro menší firmy. „Dotace je určena jak pro velké firmy, tak pro ty nejmenší dodavatele. Žádná omezení neklademe, pouze chceme, aby měla firma sídlo či pobočku na území našeho regionu. Vím, že již nyní řada firem změnila svojí výrobu například na šití roušek či výrobu dezinfekce, a tak jsem přesvědčena, že se nám sejde celá řada velmi zajímavých nápadů, které budou sloužit i v budoucnu,“ uvedla Hana Štěpánová.

Žádosti lze předkládat na formuláři, který je k dispozici na webu Pardubickém kraje.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)