Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Kraj jedná s autobusovými dopravci o zajištění provozu na další rok

Kraj jedná s autobusovými dopravci o zajištění provozu na další rok

Rada Pardubického kraje na svém čtvrtečním jednání schválila návrh zahájení zadávacího řízení na zajištění autobusové dopravní obslužnosti na přechodné období do doby, než budou vybráni dopravci na 10 let.

Ilustrační foto
29. března 2020 - 11:30

Původní výběrové řízení bylo na základě námitek dvou společností zrušeno, proti čemuž se kraj odvolal a na výsledek stále čeká.

„Bohužel v poslední možný den pro podání přihlášek podaly dva dopravci námitky k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který výběrové řízení zrušil. Hned jsme podali rozklad, ale na výsledek čekáme. Do té doby však musíme zajistit, aby nebyla regionální autobusová doprava ohrožena. Proto budeme jednat se všemi stávajícími dopravci o zajištění služeb na dobu nezbytně nutnou, tedy do ukončení řádného výběrového řízení,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy a dopravní obslužnosti Michal Kortyš.Podle hejtmana Martina Netolického se v tuto chvíli jedná o jediný možný postup. „V tuto chvíli je možné zahájit provoz dle desetileté smlouvy nejdříve s celostátní změnou jízdních řádů v červnu 2021. Do té doby musíme mít zajištěnou dopravní obslužnost na přechodnou dobu nejméně jednoho roku. Pokud by došlo k zamítnutí rozkladu a zadávací řízení bylo zrušeno, bude nutné vypsat nové zadávací řízení. Tento postup není ojedinělý, protože obdobně postupovaly například Královehradecký či Moravskoslezský kraj,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)