Svátek má: Taťána

Regiony

Velikost textu:

Kraj chystá modernizaci speciálních škol a školských zařízení

Kraj chystá modernizaci speciálních škol a školských zařízení

Pardubický kraj je zřizovatelem základních škol a poradenských zařízení, která slouží žákům se speciálními vzdělávacími potřebami.

Ilustrační foto
28. února 2020 - 11:30

Tři krajská zařízení a to ve Svitavách (Pedagogicko-psychologická poradna), Žamberku (SŠ a ZŠ Žamberk) a Moravské Třebové (Speciální ZŠ, MŠ a PŠ Moravská Třebová) se dočkají oprav.

„Cílem projektu je především rekonstrukce a modernizace stávajících prostor škol za účelem zkvalitnění vzdělávání dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami směřující k přestupu do běžných škol hlavního vzdělávacího proudu a přípravě na nezávislý způsob života. Realizací projektu dojde též k vyřešení bezbariérových přístupů do objektu či jejich částí, které dnes bezbariérově řešeny nejsou,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

„Pedagogicko-psychologická poradna se sídlem v Ústí nad Orlicí by se měla dočkat na svém detašovaném pracovišti ve Svitavách nové zvedací plošiny, která nahradí stávající výtah. Dále bude přestavěno sociální zařízení s ohledem na imobilní osoby a vyměněny elektrické rozvody. V Moravské Třebové se úpravy týkají dvou objektů. V jednom je nutné zrekonstruovat hygienické zařízení, zázemí pro zaměstnance, vyměnit podlahové krytiny a elektroinstalaci. V tom druhém pak dojde k přestavbě skladu na tréninkový byt. V Žamberku chystáme rekonstrukci podlah, nové omítky, a rozvody elektroinstalace. Dále projekt řeší novou zvedací plošinu mezi druhým a třetím patrem,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní odpovědný za oblast školství.

 „Částka za úpravy ve Svitavách je plánována na 2,4 milionů korun. V Moravské Třebová se pak jedná o 2,5 milionů korun a v Žamberku o 1,4 milionů korun,“ informoval náměstek hejtmana Roman Línek odpovědný za investice. Uvedené částky jsou včetně DPH.  „Investiční akce v oblasti modernizace speciálních škol a školských zařízení jsou spolufinancovány z programu IROP. Celková výše dotace je ve výši 85 % z celkové částky,“ řekla Hana Štěpánová radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace.

Pardubickénovinky.cz informoval Bc. Petr Šilar, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)