Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Kraj a město řeší parkování v okolí Pardubické nemocnice

Kraj a město řeší parkování v okolí Pardubické nemocnice

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s pardubickým primátorem Janem Nadrchalem mimo jiné o problematice parkování u Pardubické nemocnice či o dalším rozvoji pardubického letiště, které je společným podnikem obou samospráv.

Hejtman Martin Netolický s primátorem Janem Nadrchalem
3. června 2023 - 11:30

„Problematika parkování v areálu Pardubické nemocnice a jeho nejbližším okolí je tématem, o kterém hovoříme dlouhodobě. Prioritou z hlediska investic je pro nás v tuto chvíli dokončení největší investice v dějinách kraje, kterou je moderní pavilon centrálního urgentního příjmu. Paralelně s tím však řešíme možnosti rozšíření parkovacích kapacit, a to i s ohledem na zamýšlené zavedení residenčního parkování ze strany města Pardubic,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Potřebnost dostatečných parkovacích ploch si uvědomuje také primátor Jan Nadrchal. „Pardubická nemocnice, i když je v majetku kraje, tak je svým způsobem také naše, protože slouží ve velké míře pro občany Pardubic. Proto řešíme možnosti, jak vyjít kraji vstříc v rámci parkovacích ploch v celé širší oblasti v okolí nemocnice. Ne všichni pacienti či návštěvníci mohou či chtějí využít hromadnou dopravu nebo službu senior taxi, kterou jako město dotujeme,“ sdělil Jan Nadrchal.

Jednou z variant pro řešení parkování je výstavba parkovacího domu. Jeho nákladnost a možný způsob financování nyní kraj a nemocnice intenzivně řeší. „Na vybudování parkovacího domu nelze získat žádné evropské či národní dotace, proto bychom celou jeho výstavbu museli financovat z vlastních zdrojů. Jednou z alternativ, které také prověřujeme, je spolupráce se soukromým investorem na principu PPP projektu,“ sdělil hejtman Netolický.Zástupci obou samospráv hovořili také o dalším rozvoji pardubického letiště v souvislosti s nastupující letní charterovou sezonou.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: