Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Krádeže dřeva a kácení stromů na Chrudimsku

Krádeže dřeva a kácení stromů na Chrudimsku

Jen za čtyři dny přijali policisté Územního odboru Chrudim čtyři oznámení, v nichž známí i neznámí pachatelé pokáceli stromy, nebo se do jejich likvidace pustili bez příslušného povolení.

Ilustrační foto
9.duben 2017 - 11:30

Co se týká kácení stromů bez ohlášení, k tomu došlo v době od 4. do 6. dubna. V tomto případě nejde o krádež, ale o porušení § 87 odst. 1 písmene e) zákona č. 114/1992 Sb.

Další tři případy jsou evidovány jako přestupky, nebo trestné činy (záleží na výši způsobené škody). V době od konce února do konce března někdo pokácel stromy na soukromém pozemku v Radčicích na Skutečsku. Podezření padlo na 65letého muže, je-li tomu tak doopravdy, to potvrdí, nebo vyloučí následné šetření.

Vzrostlé stromy „padly“ i v územní působnosti obvodního oddělení Třemošnice. Tam v době od 24. března do 4. dubna neznámý pachatel pokácel a odvezl 25 ks smrků v obci Žďárec u Seče, čímž získal odhadem 7,40 m3 dřevní hmoty v celkové hodnotě 7.000 korun.


Poslední obdobný případ se stal ve stejné územní působnosti, tentokrát v Hoješíně. Škodu v podobě 5 pokácených vzrostlých stromů Olše, které tvořily živé oplocení chaty, zjistil její majitel v úterý 4. dubna.

"Pokud víte, kdo si v jednom z popisovaných případů přišel k  7,4  m3 dřeva, nebo komu nejspíš i vadily vzrostlé Olše okolo chaty v Hoješíně, kontaktujte kolegy z Třemošnice na čísle 974 572 741. Za informace vedoucí k dopadení těchto pachatelů děkujeme," vyzývá por. Bc. Eva Maturová, tisková mluvčí KŘP Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)