Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Kompresor, dron a GPS navigace pomohou hasičům na Zakarpatí

Kompresor, dron a GPS navigace pomohou hasičům na Zakarpatí

Delegace Pardubického kraje předala tři věcné dary, kompresor, dron a GPS navigace, které  pomohou hasičům na Zakarpatí při zvládání krizových situací.

Hejtman Martin Netolický s dronem pro Zakarpatí
18. května 2018 - 11:30
(Komerční sdělení)

V rámci spolupráce s partnerským regionem na Zakarpatí předala ve středu odpoledne v Užhorodě delegace Pardubického kraje tři věcné dary, které budou využity ke zlepšení technického vybavení profesionálních hasičů v této nejvýchodnější části Ukrajiny při zvládání krizových situací.

Jedná se vysokotlaký vzduchový kompresor pro plnění tlakových lahví v částce 260 tisíc korun, dron v hodnotě 60 tisíc korun a deset sad GPS navigací za částku přesahující 90 tisíc korun.

„Zakarpatským státním hasičům jsme předali repasovaný vysokotlaký vzduchový kompresor v pořizovací hodnotě za 260 tisíc korun. Kompresor bude umístěn na stanici v Užhorodě a bude zajišťovat plnění tlakových lahví vzduchových dýchacích přístrojů i pro hasiče ze stanice Čop, Perečín a Velké Berezné. Významně se tak zvýší akceschopnost profesionálních hasičů k provádění zásahů při požárech a jiných událostech, při kterých je třeba používat dýchací přístroje. Dlouhodobě se snažíme, pokud to situace dovolí, pomáhat hasičským jednotkám se zlepšením jejich materiálního vybavení, ale také znalostí v oblasti krizového řízení,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Kraj pomáhá gruzínskému regionu s rozvojem cestovního ruchu

V souladu s projektem Podpora využívání technologie GIS a GPS u Státní služby Ukrajiny pro mimořádné situace v Zakarpatské oblasti předala delegace také dron s příslušenstvím v hodnotě 60 tisíc. „Dron bude umístěn na koordinačním středisku v Užhorodě a bude využíván například k dokumentování zájmových objektů a prostorů, k vytváření základních podkladů pro systematické mapování, k vyhledávání ztracených osob v nepřehledném terénu či k monitoringu mimořádných událostí v Zakarpatské oblasti. Dojde tak k významnému zvýšení schopnosti Státní služby pro mimořádné situace operativně řešit nastalé události a postupné systematické tvorbě mapových podkladů,“ řekl hejtman Martin Netolický, který hasičům předal také desítku GPS navigací.

Pardubickenovinky.cz informovala Bc. Karolína Frýdová za Pardubický kraj.


(jv,pardubickenovinky.cz foto:arch.pk)