Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Klienti Domova na hradě Rychmburk si mohou vařit a prát sami

Klienti Domova na hradě Rychmburk si mohou vařit a prát sami

V prostorách Penzionu v Domově na hradě Rychmburk byla v minulých dnech zahájena nová etapa fungování pobytové sociální služby pro lidi s duševním onemocněním.

Z Domova
7.březen 2017 - 07:30

Nově upravené prostory kuchyně, jídelny a technického zázemí budou sloužit ke zvyšování kompetencí uživatelů.  Uvedla pro Pardubickenovinky.cz PhDr. Zuzana Nováková, tisková mlučí Krajského úřadu Pardubického kraje.

„Úprava prostor na domácí prostředí se velmi vydařila, což ocenili i samotní klienti. Ti se mohou zapojit do běžných činností domácnosti a posunout se k větší soběstačnosti,“ uvedl radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskové organizace Pavel Šotola, který se spolu se starostou obce Předhradí Zdeňkem Mikšovským zúčastnil slavnostního otevření.

S pomocí zaměstnanců se tady budou uživatelé učit připravovat stravu, hospodařit s penězi, prát prádlo a celkově se více zapojit do péče o sebe a svůj život.

„Pro pracovníky i klienty Domova je to další krok v postupné transformaci služby, která by měla v roce 2020 vyvrcholit opuštěním hradu Rychmburk,“ uvedl ředitel Domova Jakub Vávra.

Hrad Rychmburk se otevře veřejnosti

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)