Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

Kde bude stát veřejné griloviště?

Kde bude stát veřejné griloviště?

Piráti z opozice na pátém obvodě prosadili vybudování několika veřejných grilovišť. Občané se mohou vyjádřit v nové aplikaci. Vedení „pětky" se teď občanů ptá, kde by griloviště měla stát. Své přání lidé mohou vyjádřit v přehledné webové aplikaci.

Ilustrační foto
9. ledna 2020 - 11:30

Do konce ledna mohou občané pátého pardubického obvodu navrhnout místa, kde by měla stát veřejná griloviště. Nápad vybudovat na „pětce" místa ke grilování měli Piráti ve volebním programu. Přestože jsou Piráti v opozici, podařilo se pro něj získat podporu vedení obvodu.

„Městský obvod počítá s výstavbou velkého komunitního griloviště u Chrudimky," popisuje pirátský zastupitel Filip Vařecha. „V rozpočtu je ale připravena i částka pro výstavbu veřejných grilovišť na základě námětů obyvatel. Mohou tak vzniknout všude, kde o ně lidé budou mít zájem."


Právě na to, kde by griloviště měla stát, se teď obvod ptá svých občanů. V posledním vydání zpravodaje vyzval občany, aby na radnici do konce ledna poslali e-mail. Piráti na vlastní náklady vytvořili efektivnější řešení – jednoduchou webovou aplikaci. Na adrese https://pardubice.pirati.cz/griloviste/ můžou lidé zadat do mapy místo, kde by griloviště chtěli. Anebo se podívat, kde už jsou nějaká místa nahlášena. Piráti koncem ledna podněty předají vedení městského obvodu.Grilování se v posledních letech stalo téměř národním sportem. „Rádi bychom proto dali možnost grilovat i těm, kdo nemají vlastní zahrádku," vysvětluje Filip Vařecha. „A věříme, že webová aplikace s mapou, kde si lze nová griloviště rovnou představit jejich vznik usnadní."

Pardubickenovinky.cz informoval Martin Saifrt, vedoucí mediálního odboru Pirátů pro Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:arch)