Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Jarní část Městských slavností Pardubice se blíží

Jarní část Městských slavností Pardubice se blíží

Už za necelý týden vypukne jarní část Městských slavností Pardubice. Třídenní festival pardubického umění a kultury bude probíhat od 14. do 16. června. 

Pozvánka na Městské slavnosti Pardubice
11. června 2018 - 11:30

Heslo jarní části Městských slavností Pardubice zní „Město zpívá, maluje a tančí, muzicíruje a hraje divadlo“. A právě v tomto duchu se všechny tři dny konání akce ponesou.


Čtvrteční zahajovací den bude především ve znamení divadla a výtvarných aktivit, hlavním motivem pátečních vystoupení bude tanec a sobota přinese sérii koncertů. Součástí akce budou také doprovodné výstavy a workshopy. Po celou dobu bude na akci přítomen také pardubický Foxconn, který se ji stejně jako v minulých letech rozhodl finančně podpořit.

„Zrcadlo umění stojí na skvělé myšlence a propaguje hodnoty, které bychom si měli neustále připomínat. Považujeme za důležité podporovat místní kulturu. Proto jsme finančně přispěli už na konání pěti uplynulých sezón a jsme rádi, že se Foxconn může podílet i na ročníku, kdy tento pardubický festival dosáhne plnoletosti,“ řekl Pavel Tuček, manažer komunikace a PR společnosti Foxconn.

Městské slavnosti Pardubice jsou významnou akcí kulturního a společenského života v Pardubicích. Zrcadlo umění se stalo jejich tradiční jarní součástí od roku 2000 jako reakce na výzvu generálního ředitele UNESCO nabádajícího k podpoře umělecké výchovy a tvořivosti jako základu kultury a míru. Festivalu, na jehož organizaci v současnosti spolupracuje příspěvková organizace Kulturní centrum Pardubice a Magistrát města Pardubic, se účastní děti z mateřských, základních i středních škol, studenti základních uměleckých škol, domy dětí a mládeže, různé spolky a sdružení a soubory zájmové umělecké činnosti. Každý den je vyhrazen jednomu uměleckému žánru, jehož různé podoby se v mnoha částech města objevují v různém předvedení.

Pardubickenovinky.cz o akci informoval mluvčí firmy Foxconn Pavel Tuček.
 
(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: Foxconn European Manufacturing Services s.r.o.)