Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Horská služba získá od kraje novou čtyřkolku

Horská služba získá od kraje novou čtyřkolku

Pardubický kraj dlouhodobě podporuje kromě složek integrovaného záchranného systému také Horskou službu ČR.

Hejtman Martin Netolický - čtyřkolka pro HS
3. června 2021 - 11:30

Horské službě kraj nyní poskytl částku 500 tisíc korun na nákup nové čtyřkolky s příslušenstvím, která bude sloužit na stanici v Čenkovicích. Proti tomu Horská služba nabídla kraji starší čtyřkolku, která bude sloužit pro obsluhu tvrze Bouda na Králicku.

Nové Hrady jsou pevnost na úpatí Novohradských hor

„Naše podpora činnosti Horské služby na území kraje je dlouhodobá. V minulosti jsme přispěli na vybudování nové stanice v Čenkovicích, nákup čtyřkolky pro stanici na Dolní Moravě či na skialpinistické lyže, defibrilátory, GPS přístroje nebo víceúčelová nosítka. Nyní jsme se domluvili na podpoře nákupu nové čtyřkolky pro čenkovickou stanici v hodnotě 500 tisíc korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že dar schválila na svém pondělním jednání krajská rada.

Radní schválili záměr výstavby nové záchranky v Litomyšli

„Proti tomu jsme požádali o starší stroj, který bude sloužit jako obsluha pro tvrz Bouda v průběhu celé sezony. Dostupnost tvrze je složitější, a proto chceme usnadnit například zásobování či přesun provozního personálu. Na tyto činnosti je starší čtyřkolka ve velmi dobrém technickém stavu a můžeme pomoci se spoustou práce,“ doplnil hejtman Martin Netolický.

Kostel v Novém Sedlišti čeká na svou záchranu

Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)