Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

Hejtman v České Třebové slíbil rekonstrukci sálu Na Skalce

Hejtman v České Třebové slíbil rekonstrukci sálu Na Skalce

Vyšší odborná škola a Střední škola technická v České Třebové si v letošním roce připomíná 75 let od svého vzniku.

Hejtman Martin Netolický, sál Na Skalce
11. února 2020 - 11:30

Součástí školy je kromě sportovní haly a internátu také multifunkční sál, který využívá jak škola, kraj, tak město pro celou řadu událostí včetně školení a plesů. O možnostech modernizace sálu jednal v pátek v rámci své návštěvy s ředitelem školy Janem Kovářem hejtman Martin Netolický.


„V rámci našich středních škol vlastníme celou řadu tělocvičen, ale velké společenské sály máme jen dva. Ten první je v Pardubicích v Domě hudby a druhý právě v areálu Vyšší odborné školy a Střední školy technické. Bohužel divadelní technika je zastaralá, bude nutné pořídit nové sedačky, řešit osvětlení, podlahy a celkově sál posunout do dnešní doby. Součástí musí být také renovace foyeru sálu. Ten slouží nejen pro plesy, ale také různé konference a výstavy, což sálu činí výraznou část hospodářské činnosti školy,“ uvedl hejtman Martin Netolický.


„V tuto chvíli jsme ve fázi projektování, a pokud vše půjde podle našich představ, tak bychom rekonstrukci mohli zahájit v roce 2021, nejpozději 2022. Samozřejmě chceme vyjít vstříc požadavkům jak školy samotné, tak samozřejmě požadavkům a potřebám města. Prvotní odhady finanční náročnosti jsou v tuto chvíli odhadovány na přibližně 20 milionů korun,“ sdělil hejtman Netolický.

Pardubickénovinky.cz informoval  Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(red,pardubickenovinky.cz,foto:pk)