Svátek má: Libuše|Amálie

Regiony

Velikost textu:

Hejtman přislíbil půl milionu na novou hasičskou zbrojnici

Hejtman přislíbil půl milionu na novou hasičskou zbrojnici

V rámci čtvrteční cesty po regionu navštívil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický obec Poříčí u Litomyšle, která v loňském roce získala zlatou medaili v celoevropské soutěži Entente Florale.

Z průběhu jednání na radnici
10. listopadu 2019 - 11:30

Se starostou Františkem Bartošem jednal především o plánu na výstavbu hasičské zbrojnice, dotačních titulech pro dobrovolné hasiče či dalších rozvojových plánech obce.

„Poříčí získalo státní dotaci ve výši 2,2 milionu korun na výstavbu nové hasičské zbrojnice, jelikož ta současná je součástí obecní budovy, kde sídlí obecní úřad, lékař či pošta, což je omezující pro rozvoj těchto služeb. V rámci našich dotačních titulů nejsou v tuto chvíli hasičské zbrojnice vykrývány, jelikož evidujeme velké množství žádostí na dopravní automobily. Těch bylo letos 47 a minimálně obdobné číslo očekáváme i pro příští rok,“ řekl hejtman Martin Netolický.


„Vzhledem k tomu, že se jedná o jedinou obec, která byla Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR finančně podpořena, vyčleníme z krizového fondu, který máme vytvořený v rámci krajského rozpočtu, částku půl milionu korun,“ doplnil hejtman Netolický.

Pardubickenovinky.cz o celé záležitosti informoval mluvčí Pardubického kraje Martin Madejewský.

(vm,Pardubickenovinky.cz, foto: Pardubický kraj)