Svátek má: Josef

Regiony

Velikost textu:

Hejtman: Objízdné trasy nesmí lidem dlouhodobě přidělávat starosti

Hejtman: Objízdné trasy nesmí lidem dlouhodobě přidělávat starosti

Rada Pardubického kraje na svém jednání projednávala mimo jiné záležitosti spojené s modernizacemi silnic.

Uzavírka
18.květen 2017 - 11:30

U silnic bude kraj žádat finanční prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu. V té souvislosti byla debatována také uzavírka spojená s již zahájenou modernizací silnice II/315 v obci Hrádek.

„Rozumím připomínkám obcí, kterým se nelíbí dlouhodobá objízdná trasa, která znamená pro jejich občany často až dvojnásobnou vzdálenost, což při každodenním dojíždění za prací nebo do školy do spádového Ústí nad Orlicí znamená nemalé finanční náklady. V oblasti je to již několikátá uzavírka za posledních pět let a například pro obec Jehnědí to znamená, že musí pro cestu do Ústí nad Orlicí využívat cestu přes Sloupnici,“ uvedl hejtman Martin Netolický.


„Chceme naší investiční činnost zajistit tak, aby nedocházelo ke zbytečnému prodlužování prací. V tomto případě to znamená zahrnutí křižovatky na Sudislav již do první etapy rekonstrukce, aby mohla být následně využívána pro výrazně kratší objízdnou trasu. Budeme také kontrolovat, zda se na stavbě skutečně pracuje dle plánovaného harmonogramu a nedochází ke zbytečným prodlevám. V případě, že to bude technicky možné, prověříme střídavý provoz na semafory,“ sdělil hejtman Netolický.

Uvedl pro Pardubickenovinky.cz Bc. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:pk)