Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Hejtman: Napínáme síly k získání evropských peněz pro nemocnice

Hejtman: Napínáme síly k získání evropských peněz pro nemocnice

Před několika týdny avizoval hejtman Pardubického kraje Martin Netolický velkou příležitost pro krajské zdravotnictví v rámci mimořádných finančních prostředků z Evropské unie – REACT EU.

Hejtman Martin Netolický
14. srpna 2020 - 11:30

Průběžně probíhají debaty a upřesňování parametrů. Hejtman na toto téma hovořil naposledy počátkem tohoto týdne přímo s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Šance Pardubického kraje jsou v tuto chvíli velmi vysoké.

„Naše projekty v oblasti zdravotnictví, které chystáme roky, mají opravdu mimořádnou šanci získat až 100 procentní financování. Naše navrhované projekty totiž splňují definované parametry a i podle paní ministryně mají naše záměry největší šanci na úspěch, jelikož jsou velmi dobře připravené. Největší prioritu v rámci žádostí pro nás mají centrální příjmy v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici, dále pak výstavba nové moderní budovy Nemocnice následné péče Moravská Třebová a výstavba nové výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby na Seči. V případě technologií v Pardubicích a Ústí nad Orlicí bude žadatelem Nemocnice Pardubického kraje,“ uvedl hejtman Martin Netolický.


„Tento nečekaný finanční zdroj by nám velmi pomohl urychlit další projekty, jako například kompletní modernizaci vnitrobloku Svitavské nemocnice. Ve stávající nelehké době, kdy kraje rozhodně nemají a nebudou mít prostředky na rozdávání, nám může úspěšná žádost velmi rozvázat ruce v rámci dalších investic,“ doplnil hejtman Martin Netolický.

Pardubickenovinky.cz informoval  Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)