Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Hejtman Martin Netolický svolal jednání k opatření Vlády ČR

Hejtman Martin Netolický svolal jednání k opatření Vlády ČR

V návaznosti na včerejší opatření Vlády České republiky, které od středy 14. 10. uzavírá také 1. stupeň základních škol, svolal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednání.

Hejtman Martin Netolický
15. října 2020 - 11:30

Cílem jednání bylo určení škol a školských zařízení, které mají zajišťovat péči o děti pracovníků ve zdravotnictví, sociálních službách či bezpečnostních sborech ve věku od tří do deseti let. Kompletní seznam určených škol, který byl odsouhlasen starosty obcí s rozšířenou působností, je k dispozici na internetových stránkách Pardubického kraje www.pardubickykraj.cz/koronavirus.

„Na základě usnesení Vlády ČR jsem osobně kontaktoval starosty obcí s rozšířenou působností ohledně vytipování škol a školských zařízení, která budou určena pro hlídání dětí pracovníků ve zdravotnictví a sociálních službách, příslušníků bezpečnostních sborů a obecní policie. Nařízení vlády se týká zajištění nezbytné péče o děti ve věku od tři do deseti let. Touto péčí je myšleno včetně zajištění stravování,“ řekl hejtman Martin Netolický.

„V tuto chvíli máme připraven seznam škol a školských zařízení s tím, že v každé obci s rozšířenou působností je stanovena minimálně jedna základní škola, a také minimálně jedna mateřská škola pro případ, kdyby došlo k uzavření mateřských škol. Skupinky dětí jsou stanovené na maximální počet 30 dětí,“ sdělil hejtman.

Kompletní seznam určených škol je k dispozici na internetových stránkách Pardubického kraje www.pardubickykraj.cz/koronavirus.

Nouzový stav částečně uzavírá i krajské instituce

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)