Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Hejtman je nemile překvapen činností společnosti EBA na letišti

Hejtman je nemile překvapen činností společnosti EBA na letišti

„Požadujeme vysvětlení, případě vyvození odpovědnosti," říká hejtman Netolický k problému společnosti EBA.

Ilustrační foto z jednání zastupitelstva
11.březen 2017 - 11:30

Informace, že společnost EBA provozující civilní část pardubického letiště od loňského dubna neoprávněně účtovala letištní poplatky společnostem, které zajišťují zásobovací lety pro Armádu České republiky, nemile překvapila také zástupce Pardubického kraje jako minoritního vlastníka společnosti. Hejtman Martin Netolický bude na společném jednání rad požadovat vysvětlení a případné vyvození odpovědnosti.

„Dlouhodobě jsme jako minoritní vlastník za kverulanta. Nejprve jsme chtěli před stavbou terminálu znát detailní byznys plán a vědět, co stavba vlastně přináší, poté jsme chtěli znát, jaký bude zájem o letiště po výstavbě terminálu, nyní se ptáme proč draze dotovat linky, když nám bylo tvrzeno, že terminál je spása a záchrana. V tom přichází další rána,“ uvedl hejtman Martin Netolický.


„Naštěstí máme příští týden společné jednání rad města a kraje, kde bude letiště jedním z plánovaných bodů. Jsem velmi zvědavý na vysvětlení. Jde o to, zdali tuto věc vůbec vysvětlit lze. Očekávám, že se budeme zabývat konkrétní osobní odpovědností ředitelky a představenstva společnosti,“ sdělil hejtman Martin Netolický a dodal, že se jedná o jednoznačný hazard s důvěrou partnera, díky kterému je možné provozovat civilní část letiště.

Pardubickenovinky.cz informoval Bc. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:kúpk)