Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Hasiči v Užhorodu dostali automobilovou stříkačku z Jevíčka

Hasiči v Užhorodu dostali automobilovou stříkačku z Jevíčka

V rámci návštěvy Zakarpatské oblasti na Ukrajině předali zástupci Pardubického kraje vedení hejtmanem Martinem Netolickým cisternovou automobilovou stříkačku značky Tatra.

Cisternová automobilová stříkačka Tatra
15. prosince 2017 - 11:30

Automobilovou stříkačku pro potřeby hasičů v Užhorodu daroval Sbor dobrovolných hasičů v Jevíčku.

Pardubickenovinky.cz o předání hasičské stříkačky informovala mluvčí Pardubického kraje Karolína Frýdová. Jak dodala, pokračuje tak spolupráce obou regionů, která se ze školství a zdravotnictví rozšiřuje také na pomoc v rámci měst, obcí a hasičských organizací.


„Se Zakarpatskou oblastí na Ukrajině spolupracujeme již přes čtyři roky a výsledky společného úsilí se odrážejí v oblasti školství, zdravotnictví a také na úrovni hasičských sborů. Jsem velice rád, že se nám podařilo iniciovat spolupráci mezi městy. Výsledem je, že v rámci partnerství Jevíčka a Korytňan jsme mohli předat hasičskou stříkačku, která bude nyní sloužit při mimořádných událostech na Zakarpatí,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Jedná se o vozidlo Tatra, které je z mého pohledu stále velmi kvalitní a může na Zakarpatí sloužit při mimořádných událostech ještě dlouhou dobu,“ sdělil Martin Netolický.

 Zahoření střelného prachu v Poličce zranilo tři osoby

Kraj a dobrovolní hasiči pokračují v podpoře hasičských sborů na Zakarpatí. V minulosti kraj předal na Ukrajině několik kompletních hasičských zásahových obleků. Podobné vybavení přivezli svým kolegům také hasiči z Jevíčka. „Chceme podporovat fungování nejen profesionálních hasičů, ale také dobrovolné sbory. Jsem rád, že jsme mohli zorganizovat například dětské tábory a předávat zkušenosti v oblasti požárního sportu, ale i fungování dobrovolných hasičů,“ uvedl krajský zastupitel a starosta krajských dobrovolných hasičů Josef Bidmon.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: Pardubický kraj)