Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Handicapované děti se zúčastnily sportovního klání

Handicapované děti se zúčastnily sportovního klání

Spolek Atletika bez bariér uspořádal sportovní klání pro děti s handicapem z Pardubic a okolí.

Z průběhu akce
9. června 2018 - 11:30

Akci finančně podpořila Nadace ČEZ v rámci grantového programu Podpora regionů částkou 80 tisíc korun. Pardubickenovinky.cz o tom informovala mluvčí ČEZ pro východní Čechy Šárka Beránková.

Spolek Atletika Bez Bariér Pardubice má za sebou úspěšný rok, kdy se podařilo dosáhnout vytyčených cílů: financování chodu spolku, zajištění účasti na mistrovství světa či úspěšný nábor nových členů. Proto i školní atletický parapohár byl ve čtvrtek 7. června malou oslavou skutečnosti, že se podpoře sportu pro handicapované děti i dospělé daří.


„Přesto začínáme každým rokem znovu se zajištěním dostatku financí pro rozvíjení našich aktivit. A právě díky finanční podpoře Nadace ČEZ si můžeme dovolit  zaplatit kvalifikované cvičitele a trenéry pro naše kroužky,  zajistit ubytování, stravu a pomocníky v průběhu sportovních akcí, jakou je i školní parapohár, nebo pokrýt  náklady na náborové akce a osvětu mezi handicapovanými,“ uvedla předsedkyně  výkonné rady spolku Eva Hrdinová. Letos přispěla Nadace ČEZ spolku částkou 80 tisíc korun. Ta kromě výše zmíněné pokryje částečně i náklady na rehabilitaci sportujících a pronájem prostor na zimní přípravu.

„Plusy pohybových aktivit pro náš organismus jsou většinou známé, je třeba však vyzdvihnout přínos sportu i z pohledu duše a posilování sociálních dovedností. Aktivity Spolku Atletika Bez Bariér mají náš obdiv i podporu,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.


Spolek má přes 200 členů. V průběhu sezóny zajišťuje vedle pravidelných tréninků i významné sportovní akce pro handicapované děti, dospělé atlety a integrační akce (zdraví společně s handicapovanými). Spolek nabízí náborové a výukové akce pro nečleny i příchozí veřejnost, vede osvětu v oblasti otázek osob s handicapem a sportu a jejich socializace.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: ČEZ)