Svátek má: Horymír

Regiony

Velikost textu:

Fotbalová akademie bude pokračovat. Podpoří ji kraj i město

Fotbalová akademie bude pokračovat. Podpoří ji kraj i město

Na zasedání Nadačního fondu regionální Fotbalové akademie Pardubického kraje jednal tento týden hejtman Martin Netolický s dalšími účastníky o podpoře pro fotbalovou akademii v krajském městě i pro následující období.

Z průběhu jednání
7. září 2019 - 11:30

Akademie vychovává mladé fotbalisty v Pardubickém kraji od roku 2015 s významnou podporou kraje i města.

„Práce s mládeží je v akademii opravdu na skvělé úrovni. Vychováváme zde velmi zdatné fotbalové hráče, kterým se daří i na reprezentační úrovni. Nevidím tedy žádný důvod tento projekt nepodpořit. Počítáme výhledově s 1,5 milionem korun. Za celý Pardubický kraj mohu říci, že budeme velice rádi, když Fotbalová akademie bude fungovat i nadále,“ sdělil po jednání hejtman Martin Netolický.

K podpoře se hlásí i město Pardubice: „Plánujeme, že v přípravě rozpočtu uvolníme 1,4 milionu korun na Fotbalovou akademii a 1,3 milionu na navazující akademii klubovou. Samotná akademie prokazuje jednoznačné výsledky tím, že se řada hráčů stala reprezentanty ČR mládežnických výběrů. Tento projekt má opravdu smysl, neboť neklade důraz jen na fotbal, ale také na vzdělání, všeobecný pohybový rozvoj, kvalitní stravování atd. Proto budeme rádi pokračovat v memorandu,“ řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký. „Akademie se odehrává na Základní škole Pardubice Ohrazenice. Zde město v posledních letech investovalo do rekonstrukce budovy, vybavení učeben, ale také do sportovního zázemí areálu školy,“ dodal.


Zástupci FAČR neskrývali své potěšení nad projektem Fotbalové akademie Pardubického kraje. Práce s dětmi je na vysoké úrovni a baví nejen samotné hráče, ale i trenéry. Výkonný ředitel a patron akademie Karel Poborský připomněl, že se snaží, aby akademie vyrostly ve všech krajích, neboť některé je stále nemají. Dále velmi ocenil finanční výpomoc od Pardubického kraje a města Pardubice, protože věří, že akademie má smysl. Vynaložené peníze se dostanou k cíli, což je velmi znát. Pardubice jsou na třetím místě ČR v počtu mládežnických reprezentantů hned po Spartě a Slavii.

Fotbalová akademie se od roku 2015 stala nástrojem a příkladem změny sportovní a pohybové výchovy jak pro děti, tak především pro talentované hráče, kteří se vydají na dráhu vrcholového fotbalu. Tento projekt má změnit podmínky a tréninkový proces, ba dokonce i vztahy hráčů, trenérů, učitelů, rodičů a lidí spolupracujících v daném kraji. K tomu přispívá zlepšení komunikace, sdílení informací a poznatků, které hrají ve prospěch rozvoje hráče. Akademie si kladou za cíl návrat českého fotbalu mezi špičku v Evropě, ale především formování charakteru mladých sportovců a získávání pozitivního vztahu ke sportu.

Pardubickenovinky.cz o celé záležitosti informoval mluvčí Pardubického kraje Petr Šilar.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: Pardubický kraj)