Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Dopravní situace na Dolní Moravě se zhoršuje, kraj hledá řešení

Dopravní situace na Dolní Moravě se zhoršuje, kraj hledá řešení

Pardubický kraj plánuje řešit dopravní situaci v obci Dolní Morava, kde se nachází významné a hojně navštěvované horské středisko.

Ilustrační foto
14.duben 2017 - 11:30

Kromě studie týkající se možného napojení střediska na železniční síť, řeší kraj společně s obcí, investorem a policií také záležitosti spojené se silniční dopravou.

„V souvislosti s neustále se zhoršující se dopravní situací jsme uspořádali jednání za přítomnosti zástupců obce, provozovatele areálu, Správy a údržby silnic Pardubického kraje a policie. Vzhledem k neustále se zvyšující návštěvnosti, především v období víkendů a prázdnin, bude pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu nutné přijmout některá dopravní opatření, díky kterým zvýšíme nejen bezpečnost, ale také organizaci dopravy v tomto úzkém údolí,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Na základě objednávky Správy a údržby silnic Pardubického kraje je dokončena bezpečnostní inspekce na silnici vedoucí obcí. 

„Podle výsledků bude navržena organizace všech druhů dopravy, včetně prostorů pro pěší, cyklisty, krátkodobé odstavení vozidel, míst pro přecházení a zastávek autobusů. Tím rovněž zabráníme odstavování vozidel mimo vyhrazené prostory.  Na realizaci přípravných prací a dopravních opatření počítáme s  částkou 5 milionů korun,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš.

Doprava kamene z lomu Zárubka patří spíše na železnici

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)