Svátek má: Zdislava

Regiony

Velikost textu:

Domov pod hradem Žampach chce hospodařit se srážkovými vodami

Domov pod hradem Žampach chce hospodařit se srážkovými vodami

Radní Pardubického kraje vyhlásili zadávací řízení na veřejnou zakázku pro Domov pod hradem Žampach, která umožní šetrně hospodařit se srážkovými vodami a využívat je pro místní zahradnictví.

Areál pod hradem Žampach
12. listopadu 2022 - 11:30

„Jedná se o vybudování nově navržené podzemní nádrže s kapacitou 210 metrů krychlových, kam bude svedena dešťová kanalizace v lokalitě u parkoviště. Dále je tu navržené nové koryto v lokalitě u křižovatky, které bude napojeno na stávající propustek přes cestu, dál půjde zatravněnou údolnicí a na konci bude jezírko s hrázkou a přepadem do původní trasy zatrubnění,“ vysvětlil záměr náměstek pro investice Roman Línek.

„Součástí aktiv klientů domova je práce v místním zahradnictví a v parku. Právě pro jeho provoz bude hospodaření s dešťovou vodou velkou výhodou,“ řekl radní pro sociální péči Pavel Šotola.Celkem je projekt vyčíslen na více než 8 milionů korun. „Významnou část výdajů také tohoto záměru zajistíme z evropských fondů v rámci Národního programu životního prostředí,“ sdělil radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Ladislav Valtr.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:kú)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?