Svátek má: Lada

Regiony

Velikost textu:

Dobrovolní hasiči dostanou přes pět milionů

Dobrovolní hasiči dostanou přes pět milionů

Dobrovolní hasiči v Parubickém kraji dostanou přes pět milionů na cisterny, čerpadla nebo zásahovou obuv a zásahové oděvy.

Ilustrační foto
29. května 2020 - 11:30

Krajští radní v schválili poskytnutí finančních prostředků v rámci krajského dotačního programu na pořízení požární techniky a zásahového vybavení v celkové hodnotě téměř 5,5 milionu korun pro 119 žadatelů. Konečné slovo ve schvalovacím procesu budou mít na svém červnovém zasedání krajští zastupitelé.

„Tento pravidelně vyhlašovaný dotační titul je určen na pořízení a opravy požárních vozidel, ale i na zakoupení elektrocentrál, plovoucích a kalových čerpadel, dýchací techniky nebo například zásahové obuvi a zásahových obleků. Tomu také odpovídá rozsah dotací poskytnutých jednotlivým žadatelům. Například Ronov nad Doubravou plánuje pořídit ze státní dotace novou cisternovou automobilovou stříkačku, na což navrhujeme uvolnit spoluúčast půl milionu korun z rozpočtu kraje. Proti tomu máme řadu žádostí na pořízení zásahové obuvi, kde se pohybujeme v jednotkách či desítkách tisíc korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že v rámci prvního kola navrhuje kraj podpořit 119 žadatelů.


Hodnotící komise projednala celkem 130 žádostí. „Cílem tohoto dotačního programu je zlepšování vybavenosti jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí všech kategorií ve smyslu cíleného naplňování plošného pokrytí území kraje jednotkami požární ochrany. Velký zájem byl mezi obcemi o příspěvky na pořízení zásahové obuvi, což v minulosti v takové míře nebylo,“ řekl krajský starosta dobrovolných hasičů Josef Bidmon.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch)