Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Do českého předsednictví v EU se zapojí regiony i města

Do českého předsednictví v EU se zapojí regiony i města

Předseda České národní delegace Evropského výboru regionů Roman Línek jednal v Praze s velvyslankyní České republiky při Evropské unii Editou Hrdou o přípravě českého předsednictví ve druhé polovině roku 2022.

Roman Línek a Edita Hrdá
13. ledna 2021 - 11:30

Na dálku se k nim připojil i generální sekretář Evropského výboru regionů, kterým je shodou okolností nyní také Čech, Petr Bližkovský.

„Poslední české předsednictví v roce 2009 bylo ovlivněno pádem vlády a nezanechalo zrovna nejlepší dojem. To by nyní chtěli všichni napravit, i když s podstatně menším rozpočtem. Budeme navazovat na Francii, která chce uspořádat Konferenci o budoucnosti Evropy, což určitě přinese řadu konkrétních témat k rozpracování. Zatím vzniká strategie a definují se priority předsednictví. Kromě příspěvku k řešení celoevropských cílů to bude také příležitost prezentovat naše regiony a města a vše, čím se Česká republika může pochlubit,“ uvedl Roman Línek.

Předsednictví bude mít na starosti nová česká vláda vzešlá z voleb na podzim roku 2021 a Evropský výbor regionů se na nich bude přirozeně podílet jak akcemi v Bruselu, tak u nás.„S paní velvyslankyní jsem za Českou národní delegaci dohodl úzkou spolupráci s tím, že kraje a municipality z České republiky se chtějí výrazně do priorit českého předsednictví zapojit. Zároveň umíme i řadu akcí jak u nás, tak v rámci budovy Evropského výboru regionů v Bruselu zorganizovat,“ podotkl Roman Línek, náměstek hejtmana Pardubického kraje.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)