Svátek má: Bartoloměj

Regiony

Velikost textu:

Dětský domov v Chrudimi má nový sociální automobil

Dětský domov v Chrudimi má nový sociální automobil

Dětský domov v Chrudimi získal zdarma svůj první sociální automobil. Zcela novou Dacii Dokker zaměstnanci domova využijí k přepravě dětí a k dalším podpůrným aktivitám. Přispělo na něj více než čtyřicet firem z regionu.

Nový sociální automobil
21. května 2019 - 11:30

Slavnostní předání vozidla proběhlo v úterý za účasti zástupců chrudimského dětského domova a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje.

Dětský domov se školou Chrudim, který poskytuje byty pro šest rodinných skupin, obdržel svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Chrudimský domov získal v celkovém pořadí již 769. automobil. V rámci tohoto projektu pak bylo v Chrudimi předáno už šesté vozidlo.

„Ve většině zařízení pečujících o děti je vozový park ve velmi špatném technickém stavu. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen velmi obtížně, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomoci těm, kteří v životě nemají stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt, která projekt zaštiťuje.

Na financování vozidla se podílelo asi 44 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.O projektu Sociální automobil
Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již přes 760 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

Pardubickenovinky.cz informovala Šárka Nosková za EPIC Public relations s.r.o.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:epicpr)