Svátek má: Ivo

Regiony

Velikost textu:

Děti z přeloučské školky dostaly reflexní vestičky

Děti z přeloučské školky dostaly reflexní vestičky

Zástupci Centra pro regionální rozvoj předali reflexní vestičky dětem z přeloučské školky podpořené z IROP.

Reflexní vestičky dětem z přeloučské školky
10. března 2019 - 11:30

Centrum pro regionální rozvoj v letošním roce podpoří bezpečnost dětí darováním reflexních vest do řady mateřských škol v krajích. Všechny tyto školky prošly rekonstrukcí, modernizací nebo rozšířením, které z velké části spolufinancoval Integrovaný regionální operační program (IROP). Prvním z regionů, kde se reflexní vestičky dětem předávaly, byl Pardubický kraj - konkrétně se 6. března dočkali malí školáci z MŠ Za Fontánou v Přelouči.

Vesty dětem předala ředitelka Územního odboru IROP v Pardubickém kraji Lenka Fodorová spolu s pozvanými zástupci Pardubického kraje, starostkou Přelouče Irenou Burešovou a ředitelkou školky Ladislavou Bukovskou.

"Děti každé dopoledne vyrážejí na procházku, a to byl okamžik, na který všichni čekali. Do předání jsme zapojili i přítomné hosty. Děti tak mohli s novými vestičkami rovnou vyrazit ven. My ostatní jsme si mezitím šli prohlédnout novou budovu školky," popisuje akci ředitelka Fodorová.

Cílem akce bylo upozornit nejen na bezpečnost dětí v ulicích, ale i na přínos Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) v regionech. "Díky IROP byl podpořen i projekt Mateřské školy za Fontánou částkou 18 milionů korun. Byla postavená nová budova školky, kterou může nyní navštěvovat skoro sto dětí - kapacita zařízení se tak zvedla skoro o polovinu," uvedla Fodorová.

Předání reflexních vestiček proběhlo jako součást Výročního setkání s významnými partnery Centra pro regionální rozvoj v Pardubickém regionu. Přelouč byla jako místo setkání vybraná proto, že patří mezi úspěšné žadatele o dotace z IROP a ukazuje, že i menší město může realizovat úspěšné své projekty s podporou z IROP. Vedle MŠ za Fontánou byl v Přelouči díky podpoře IROP postaven i nový přestupní terminál veřejné dopravy a také zde byl zateplen bytový dům.

Kromě Pardubického kraje předají zástupci Centra vestičky i do školek v dalších regionech.

Informace k projektu "Dostavba Mateřské školy Za Fontánou v Přelouči": V rámci hlavních aktivit projektu byla vystavena nová budova pro účely mateřské školy. Jedná se o rozšíření stávajícího provozu o dvě oddělení. Navrhované prostory budovy jsou bezbariérové. Do nového objektu MŠ bylo pořízeno vnitřní vybavení: nábytek, hračky, sportovní náčiní, hudební nástroje, ložní prádlo, ručníky, elektronika apod. Toto vybavení slouží dětem umístěným v nové budově mateřské školy.  Díky projektu se rozšířila kapacita školky o 45 dětí (navýšila se tak z původních 52 na 97 míst). V rámci projektu bylo také vytvořeno šest nových pracovní míst. Celkové způsobilé výdaje: 20,9 mil Kč. Výše dotace z IROP: 18,6 mil Kč.Centrum pro regionální rozvoj České republiky (www.crr.cz) je státní příspěvková organizace řízená Ministerstvem pro místní rozvoj ČR. Již od roku 1999 je hlavní činností Centra administrace a kontrola čerpání evropských fondů. V současném programovém období (2014 – 2020) má na starosti administraci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a programy přeshraniční spolupráce. Centrum je také hostitelskou organizací celoevropské poradenské sítě pro malé a střední podnikatele Enterprise Europe Network. Dlouhodobá zkušenost s realizací projektů podporovaných EU, vlastní řídicí a organizační systémy a certifikace podle mezinárodní normy ISO 9001:20016 umožňují Centru rychle a efektivně vyhovět požadavkům jednotlivých programů i klientů při dodržení vysoké kvality.

Pardubickenovinky.cz informovala Mgr. Ivana Svobodová za Centrum pro regionální rozvoj České republiky.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:crrčr)