Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Den pro rodiny z Pardubického kraje po keltsku se vydařil

Den pro rodiny z Pardubického kraje po keltsku se vydařil

Zatím nejúspěšnější Den pro rodiny zažili organizátoři z Pardubického kraje a neziskových organizací minulou neděli ve skanzenu Země Keltů u Nasavrk.

Den pro rodiny
19. září 2023 - 11:30

Za krásného počasí pobavil zajímavý program mnoho dětí i rodičů a zároveň také nastartoval další Týden pro pěstounství, ve kterém se zájemci mohou dozvědět vše potřebné o tomto druhu náhradní rodinné péče.

„Celkově jsme v areálu keltského skanzenu přivítali na dva tisíce lidí, kteří tu prožili nádherný den. Děti odevzdaly na 500 vyplněných hracích kartiček, se kterými se účastnily nejméně deseti aktivit, takže o zábavu bylo postaráno. Keltské dovednosti, domácí zvířata, stará řemesla, bojovníci i kouzelníci i různá vystoupení hostů krásně pobavily různorodé rodinné publikum,“ uvedl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pardubického kraje Pavel Šotola a pokračoval: „O tématu pěstounství tu informovaly neziskové doprovázející organizace, dobrovolníci i kolegyně z krajského odboru sociálních věcí. Všem patří velké poděkování. Další zájemci o informace se mohou podívat na webové stránky krajprorodinu.cz, kde najdou program celého týdne pro pěstounství podle jednotlivých míst.“

Vedle Pavla Šotoly navštívil Den pro rodiny také hejtman Martin Netolický. „Země Keltů je sama o sobě zajímavou turistickou atraktivitou nejen pro rodiny s dětmi. Spojení s Dnem pro rodinu se tak nabízelo a ukázalo se, že to byla výborná volba, jak propojit příjemné trávení volného času šířením povědomí nejen o tématu pěstounství. Jsem přesvědčený, že i v příštích letech budeme v podobných akcích pokračovat a snažit se i celé téma dále prezentovat a propagovat,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Den pro rodiny se líbil všem bez rozdílu, jestli mají děti vlastní, nebo pěstounské a byl samozřejmě velkým poděkováním těm, kteří se o děti starají a pečují o ně. Pardubický kraj spolu s neziskovými organizace stále hledají další pěstouny, aby děti nemusely žít v dětských domovech.„Stále potřebujeme jak dlouhodobé pěstouny, tak ty na přechodnou dobu. Zájemců o pěstounství na přechodnou dobu  se nám letos přihlásilo více, za což jsme velmi rádi a určitě budeme rádi za všechny další zájemce,“ dodal Pavel Šotola.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková za Krajský úřad Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:kú)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
10%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
11%