Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

Demolice mostu na Zámostí začala. Nový začne kraj stavět v březnu

Demolice mostu na Zámostí začala. Nový začne kraj stavět v březnu

Pardubický kraj pokračuje v rekonstrukcích silnic nižších tříd. Jednou z nich je Podbranská ulice od křižovatky se silnicí I/14 včetně téměř patnáctimetrového mostu přes Třebovku, který je v nevyhovujícím technickém stavu.

Demolice mostu
10. února 2020 - 11:30

Od začátku února je zprovozněno mostní provizorium, a proto mohla začít demolice stávajícího mostu. Celkové náklady na rekonstrukci silnice a vybudování nového mostu jsou přes 45 milionů korun. S průběhem prací se v pátek v rámci jednání v České Třebové seznámil hejtman Martin Netolický.

„V rámci pravidelných mostních prohlídek jsme označili most v kategorii V až VI, což je špatný až velmi špatný. Vzhledem k tomu, že most je důležitou spojnicí dvou částí města, tak se jedná o významnou investici. Na konci roku bylo osazeno mostní provizorium, které bylo na začátku února zprovozněno, což umožnilo začít demolovat stávající most. Pakliže budou pokračovat dobré klimatické podmínky pro stavební činnost, které nám umožnili zahájit práce o více jak měsíc dříve, tak bychom do konce března chtěli zahájit samotnou stavbu nového mostu,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který připomněl další velkou investici do silnic v okolí České Třebové.


„Po dokončení první části rekonstrukce Litomyšlské ulice je nejvýznamnější investicí modernizace devítikilometrového úseku silnice II/315 ze Skuhrova do Lanškrouna. Celkové náklady činí 138 milionů korun s výrazným přispěním evropských fondů,“ řekl hejtman Netolický.

Pardubickénovinky.cz informoval  Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(red,pardubickenovinky.cz,foto:pk)