Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

Defibrilátory pro chrudimská sportoviště

Defibrilátory pro chrudimská sportoviště

Podle přísloví „štěstí přeje připraveným“ se zařídila společnost Sportovní areály města Chrudim, s. r. o. Na nejvytíženějších sportovištích města má nově k dispozici defibrilátory, přístroje schopné elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce.  

Defibrilátor
9. května 2018 - 11:30

V případě náhlého kolapsu jsou připraveny hned čtyři život zachraňující přístroje. Tři z nich pořídily Sportovní areály města Chrudim do sportovní haly, na zimní stadion a do krytého plaveckého bazénu. Čtvrtým disponuje Vodní záchranná služba Českého červeného kříže, jež bdí nad bezpečností návštěvníků letního venkovního koupaliště.  

„Pojistka v případě kolapsu organismu při přepětí sportovce po enormního výkonu je pochopitelně na místě. V takovém případě je to nedocenitelná pomoc,“ říká starosta města Petr Řezníček.

„Zástupci Českého červeného kříže všechny zodpovědné pracovníky sportovišť proškolili, jak přístroje správně použít. Samozřejmě doufáme, že je nikdy nebudeme muset použít v ostrém provozu,“ říká Luděk Marousek, ředitel společnosti Sportovní areály města Chrudim.

Městské lesy Chrudim skončily vloni v zisku

Tři externí automatické defibrilátory vyšly společnost na 92 tisíc Kč bez DPH.

Pardubickenovinky.cz informoval Mgr. Aleš Prokopec, tiskový mluvčí Městský úřad Chrudim.


(jv,pardubickenovinky.cz,foto:meuchrudim)