Svátek má: Horymír

Regiony

Velikost textu:

Dálková hřebenová trasa byla nově vyznačena

Dálková hřebenová trasa byla nově vyznačena

Turisté mohou od tohoto čtvrtka vyrazit na nově vyznačenou trasu, která brzy spojí Ještěd s Pradědem.

Ilustrační foto
2. listopadu 2019 - 11:30

Na Zemské bráně bylo slavnostně předáno, za účasti krajských radních Hany Štěpánové a René Živného, 59 kilometrů trasy Hřebenovky, které prochází Pardubickým krajem.  Vyznačení trasy novým logem realizoval Klub český turistů.

„Díky vynikajícímu systému značení českých turistických tras můžeme putovat krajinou bez obav, že se ztratíme. Na Hřebenovce si přitom užijeme i kouzlo přírody Krkonoš, Orlických hor a Jeseníků. Jsem rád, že můžu být u toho, když se realizuje dobrý nápad, který bude dlouhodobě sloužit široké veřejnosti,“ sdělil René Živný, radní Pardubického kraje odpovědného za sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku.

 Prezident vyznamenal veteránku z Ústí nad Orlicí

Otevření trasy se neuskutečnilo na Zemské bráně náhodou. Místo leží v blízkosti krajské hranice, a tak se slavnostního aktu zúčastnili zástupci Pardubického i Královehradeckého kraje.

„Jedná se o unikátní projekt, do kterého se zapojilo celkem 18 partnerů z České republiky a Polska. Z toho čtyři kraje: Pardubický, Královehradecký, Liberecký a Olomoucký. Poděkování patří všem zúčastněným, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na vzniku takto rozsáhlého projektu,“ sdělila Hana Štěpánová, radní Pardubického kraje pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace.

„Úsek na území Pardubického kraje ze Zemské brány přes Kralický Sněžník k chatě Franciska v blízkosti pramene řeky Moravy měří 59 kilometrů.  Finanční náklady na proznačení turistické trasy na tomto území  byly 420 tisíc korun. Z 85 % jej hradila Evropská unie. Pardubický kraj se podílel 10 % a státní zdroje tvořily zbývajících 5 %,“ dodala Hana Štěpánová.

V rámci projektu Česko – polská Hřebenovka vzniknou kromě nové turistické trasy také nové rozhledny, vyhlídková místa, informační centra nebo nový most v Neratově.

Pardubickenovinky.cz o celé věci informoval mluvčí Pardubického kraje Petr Šilar.

(vm,Pardubickenovinky.cz, foto:Pardubický kraj)