Svátek má: Silvie

Regiony

Velikost textu:

Cyklobusy v poločase. Na výlet můžete ještě celý srpen a září!

Cyklobusy v poločase. Na výlet můžete ještě celý srpen a září!

Od konce května jsou v provozu cyklobusy, které přiblíží cyklisty i pěší turisty k atraktivním místům Českomoravského pomezí i okolních regionů.

Hřebeč
4. srpna 2020 - 11:30

Služeb turistických autobusů uzpůsobených pro převoz kol mohou všichni zájemci využít ještě po celý srpen a září. Ať už se chtějí vydat na výlet do vzdálenějších míst nebo jen pošetřit síly, využít mohou některou z pěti linek turistických autobusů, které na svou trasu vyrážejí každou sobotu a neděli.

Cyklobusy míří nejen k atraktivitám historických měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto, ale i na řadu dalších míst. Patří k nim zámek v Nových Hradech, Toulovcovy maštale, Muzeum dýmek v Proseči, rozhledna Terezka, Hřebečské důlní stezky či rozhledna na Kozlovském kopci. Na výlet se mohou cyklisté i pěší turisté vydat také mimo region Českomoravského pomezí a nechat se cyklobusem zavézt třeba na Dolní Moravu, do Čenkovic, na Šerlich, do Žďárských vrchů nebo k Sečské přehradě.

  • Růžová linka 680017 (30. května – 28. září)
Moravská Třebová – Svitavy – Polička – Proseč – Nové Hrady – Litomyšl – Česká Třebová – Ústí nad Orlicí – Choceň – Vysoké Mýto. Linka propojující historická města Českomoravského pomezí zajíždí také do Toulovcových maštalí, k Hřebečským důlním stezkám, zámku v Nových Hradech, několika rozhlednám i cyklostezkám na Orlickoústecku.
  • Modrá linka 680018 (30. května – 28. září)
Polička – Svitavy – Moravská Třebová – Štíty – Králíky – Dolní Morava. Tato linka zaveze do oblasti Orlických hor a Králického Sněžníku pěší turisty i cyklisty z Poličska, Svitavska a Moravskotřebovska. Cestující přiblíží také k Hřebečským důlním stezkám nebo mladějovské úzkokolejce.
  • Zelená linka 650555 (30. května – 28. září)
Pardubice – Chrudim – Seč – Hlinsko – Proseč – Litomyšl – Polička – Svratka – Seč – Pardubice. Linka umožní objevovat krásy Českomoravského pomezí také turistům z Pardubicka, Chrudimska či Hlinecka. Zajíždí do oblasti Toulovcových maštalí, Litomyšle či Nových Hradů a po poledni také do Žďárských vrchů (např. Telecí, Lucký vrch, Svratka či Svratouch) a k Sečské přehradě.
  • Červená linka 680948 (30. května – 28. září)
Litomyšl – Ústí nad Orlicí – Česká Třebová – Lanškroun – Čenkovice – Králíky – Dolní Morava. Tato linka vyjíždí z Litomyšle a míří až do oblasti Orlických hor a Králického Sněžníku.
  • Oranžová linka 700949 (30. května – 28. září)
Litomyšl – Vysoké Mýto – Choceň – Žamberk – Deštné v Orlických horách, Šerlich. Linka míří z Litomyšle přes Vysoké Mýto do Orlických hor s konečnou zastávkou u Masarykovy chaty na Šerlichu.


Na všech linkách platí jednotný tarif IREDO, který nabízí výrazné slevy dětem, seniorům a osobám ZTP. Pro cestu cyklobusem je možné využít také zvýhodněné skupinové, síťové a časové jízdenky IREDO. Podrobné informace o provozu cyklobusů včetně aktuálních jízdních řádů jsou k dispozici na portálu www.ceskomoravskepomezi.cz. Letáky s informacemi o cyklobusech nabízejí informační centra, turistické atraktivity a další místa regionu.

Provoz cyklobusů je realizován díky spolupráci měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Vysoké Mýto, destinační společnosti Českomoravské pomezí a Pardubického kraje.

Pardubickénovinky.cz informoval Jiří Zámečník za destinační společnost Českomoravské pomezí.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:dsčp)