Svátek má: Horymír

Regiony

Velikost textu:

Chrudimská porodnice převzala finanční dar

Chrudimská porodnice převzala finanční dar

Za tradiční lze označit akci Den zdraví, která se koná v chrudimské nemocnici. V areálu nemocnice si ve středu návštěvníci mohli vyzkoušet resuscitaci nebo nechat poradit se zdravou výživou.

Slavnostní předání finančního daru
5. října 2019 - 11:30

Součástí akce byl také Běh naděje, jehož výtěžek byl věnován na výzkum rakoviny. Slavnostního předání šeku pro chrudimskou porodnici byl přítomen radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Popularita preventivních akcí rok od roku roste a jsem tomu velmi rád. Zlepšovat péči o vlastní zdraví může v předstihu každý z nás. Nemocnice Pardubického kraje pořádá během roku vzdělávací akce ve všech zařízeních,“ sdělil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.


Pro všechny zájemce byla na dni zdraví připravena preventivní vyšetření, jako je měření krevního tlaku, hladiny cholesterolu a cukru v krvi nebo se pobavit o správné výživě s nutriční poradkyní. Návštěvníci měli také možnost vidět modely miminek s abstinenčními příznaky a na dalším modelu mohli vidět, co způsobuje miminku třepání v raném věku.  V zahradě nemocnice se uskutečnil Běh naděje. Výtěžek z této humanitární nesoutěžní akce poputuje na výzkum rakoviny. Děti měly možnost si vyzkoušet na simulátorech zábavnou formou resuscitaci.

Gynekologicko-porodnické oddělení převzalo od společnosti Elektrárny Opatovice šek s částkou 300 tisíc korun. „Velice mne těší pozornost, kterou elektrárna naší nemocnici dlouhodobě věnuje. Sponzorský dar bude využit na nákup porodního lůžka, čímž se zvýší komfort maminek, které přicházejí do chrudimské porodnice. Dobrou zprávou je, že v letošním roce jich je více než loni,“ dodal Ladislav Valtr.

Pardubickenovinky.cz o celé záležitosti informoval mluvčí Pardubického kraje Petr Šilar.

(vm,Pardubickenovinky.cz,foto:Pardubický kraj)