Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Chrudim chce získat více od Hradecko-pardubická aglomerace

Chrudim chce získat více od Hradecko-pardubická aglomerace

Chrudim je jako druhé největší město Pardubického kraje nedílnou součástí Hradecko-pardubické aglomerace a tím i důležitým partnerem celého projektu ITI (integrované územní investice).

Vize terminálu veřejné dopravy v Chrudimi
24. listopadu 2019 - 11:30

Zástupce města Chrudimi, starosta František Pilný, se tak zúčastnil nedávné Konference o přínosech a budoucnosti ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Kromě slavnostního podpisu prohlášení klíčových partnerů aglomerace byly na konferenci představeny nejbližší plány, ale i strategie na další rozvoj území v nadcházejícím programovém období po roce 2020.

Subjekty v Hradecko-pardubické aglomeraci mají za období od roku 2014 vyčerpat necelé čtyři miliardy korun, další stovky milionů ještě budou rozděleny do konce roku 2020. Další prostředky bude aglomerace získávat i po roce 2021, kdy začne nové programové období.

Přípravy na něj jsou v současné době již v plném proudu. A Chrudim hodlá z významného nástroje na přerozdělování evropských dotací získat výrazně více, než jak tomu bylo dříve.„Rád bych se na konci dalšího období ohlédl za projekty v hodnotě alespoň 300 milionů korun. To je pro mě nepřekročitelné minimum,“ říká starosta František Pilný.

„V současném období získala Chrudim z integrované územní investice cirka 60 milionů korun. Na druhé největší město kraje a čtvrté největší z celé aglomerace je to skutečně málo. Zvlášť ve srovnání s celkovou výší všech prostředků, které do aglomerace z Evropské unie přitekly,“ dodává.

„Pokud by se očekávání nenaplnila, je otázka, zda vůbec členství v ITI potřebujeme a zda by nebylo lepší, aby k nám dotační prostředky proudily napřímo,“ zamýšlí se starosta Pilný.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Aleš Prokopec, tiskový mluvčí, Městský úřad Chrudim.

(red,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)