Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Chrudim chce nechat zpracovat územní studii krajiny

Chrudim chce nechat zpracovat územní studii krajiny

Chrudimští radní schválili zadání veřejné zakázky na zpracování územní studie krajiny správního obvodu obce s rozšířenou působností Chrudim.

Petr Řezníček, starosta Chrudimi
14.květen 2017 - 11:30

„Znamená to, že se studie zpracovává na správní obvod Chrudimě, který pokrývá zhruba čtyři pětiny bývalého okresu,“ říká starosta města Petr Řezníček. Město podle něho chvíli váhalo, zda má samospráva nechat zpracovat studii pro daleko větší území, než sama spravuje, nakonec ale rozhodla skutečnost, že by mohlo být její pořízení financováno z evropských a národních zdrojů i ze sta procent.

Cílem pořízení územní studie krajiny je vytvořit komplexní dokument, který by měl umožnit víceoborový přístup k řešení krajiny, především v nezastavěném území. Měl by tím vzniknout podklad pro stanovení koncepce uspořádání krajiny v jednotlivých územních nebo regulačních plánech obcí.  

„Jsme si vědomi toho, že se pořizuje dokument pro skutečně rozsáhlé a přitom rozmanité území. Na druhé straně se bude studie zabývat i aktuálně důležitými tématy, kterými jsou například protipovodňová ochrana, ochrana půdy, prostupnosti zemědělské krajiny a další,“ doplňuje místostarosta Jan Čechlovský. Současně připomíná, že město má velký zájem pořídit i územní studii veřejných prostranství samotného města Chrudim. Pro tu v současné době architekt města připravuje zadávací dokumentaci.

Žáci v Chrudimi rozdojili makety krav

Pardubickenovinky.cz informovala Mgr. Sylva Drašnarová,  Městský úřad Chrudim.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)