Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Chrudim během léta dá do oprav základních škol přes 9 milionů

Chrudim během léta dá do oprav základních škol přes 9 milionů

Období letních prázdnin je tradičně dobou, kterou město využívá pro investice a opravy ve školách a školských zařízeních. Výjimkou není ani letošní léto. Město Chrudim se pustilo do několika větších akcí na svých základních školách.

Ilustrační foto
17. července 2017 - 11:30

„Největší akcí je projekt rekonstrukce hospodářského objektu ZŠ U Stadionu, který vlastně navazuje na již dříve realizované zateplení objektu prvního stupně a tělocvičny této školy“, říká starosta města Petr Řezníček.

Tento projekt v sobě zahrnuje rekonstrukci školní kuchyně s výměnou podlah, obkladů a rozvodů, výměnu dřevěných oken za plastová, opravu schodiště do objektu a následně i zateplení. Celková výše nákladů činí 7,1 milionu korun.


Druhou větší akcí, která byla zahájena začátkem července, jsou rekonstrukce sociálních zařízení v ZŠ Dr. Malíka, především pak rekonstrukce a rozšíření zařízení u tělocvičny. V tomto případě je nutné kapacitně sociální zázemí rozšířit a zrekonstruovat sprchy i šatny, tedy udělat všechny nové rozvody, obklady i podlahy. Náklady na všechny rekonstrukční práce v této škole budou činit téměř dva miliony korun.

Kromě toho prakticky ve všech školách probíhají další drobné opravy a úpravy.

"Částka, kterou město ve svých základních školách v letošním létě proinvestuje, dosáhne téměř 9,5 milionu korun," uvedl pro Pardubickenovinky.cz Mgr. Aleš Prokopec, tiskový mluvčí  Městského úřadu Chrudim.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)