Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

Česko-polský projekt vylepšuje silnice v pohraničí

Česko-polský projekt vylepšuje silnice v pohraničí

Léto je tradičně sezónou hlavních prací na rekonstrukcích a modernizacích silnic.

Z modernizace silnic
6. srpna 2018 - 22:58
(Komerční sdělení)

Díky projektu na zlepšení dostupnosti turistických atraktivit v okolí masivu Králického Sněžníku financovaného z česko-polského programu INTERREG, se nyní modernizují také silnice mezi Červenou Vodou a Boříkovicemi na české straně a mezi Stronie Śląskie – Czarna Góra – Idzików na straně polské. Oba zastoupení partneři představili postup prací na kontrolním dnu a společné schůzce v Králíkách. Pardubické novinky.cz informovala Zuzana Nováková, tisková mluvčí Krajského úřadu Pardubivkého kraje.

„Úsek na polské straně je dlouhý skoro 12 kilometrů a podle našich partnerů vše postupuje podle plánu,“ informoval po návratu náměstek pro dopravu Michal Kortyš.

„Na naší straně modernizujeme šestikilometrovou silnici III. třídy, která je spojnicí mezi silnicemi I/43 a I/11 v úseku Boříkovice  - Červená Voda a také tam to zdárně spěje k termínu dokončení v závěru října letošního roku,“ potvrdil Kortyš.

Projekt má význam jak pro místní obyvatele, tak pro turisty z obou stran hranice.


„Spolu s polskými partnery jsme vytipovali atraktivní místa, ke kterým se výletníci právě díky modernizovaným silnicím velmi dobře dostanou. U nás to jsou jak skiresorty, tak i přírodní parky a památky, tvrz Bouda nebo rozhledna Suchý vrch. Na druhé straně hranice stojí za pozornost lyžařská střediska a lázně, ale zajímavostí je třeba i medvědí jeskyně Kletno  nebo nedaleký bývalý uranový důl,“ vysvětlila radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Hana Štěpánová.

Místní obyvatelé ocení zejména zvýšení bezpečnosti dopravy, které bude docíleno zlepšením šířkových parametrů, minimalizací hlučnosti povrchu, odstraněním bezpečnostních překážek v podobě vzrostlých stromů, v neposlední řadě i tím, že je komunikace stavebně připravována pro vybudování chodníků v intravilánu obcí Dolní Boříkovice a Červená Voda.

(red,pardubickenovinky.cz,foto:pk)