Svátek má: Leona

Regiony

Velikost textu:

České firmy mají v Izraeli dveře otevřené

České firmy mají v Izraeli dveře otevřené

V návaznosti na založení Pardubického podnikatelského inkubátoru navštívili zástupci Pardubického kraje a Regionální rozvojové agentury, jejíž je P-PINK dceřinou společností, Izrael.

Ilustrační foto
11. dubna 2018 - 08:05

(Komerční sdělení)

Tato blízkovýchodní země patří v oblasti inovací a start-up projektů mezi nejpokrokovější na světě. V rámci pracovního programu se v pondělí členové delegace setkali s českým velvyslancem Ivo Schwarzem, se kterým debatovali především o pozici českých společností v zemi, ale také o možné pomoci veřejné správy podnikatelskému sektoru.

„Česká republika dlouhodobě patří v očích Izraele mezi stabilní a relevantní partnery, což otevírá velký prostor pro další české společnosti, které by mohly mít zájem do země vyvážet své produkty. Velice dobrou pověst mají historicky například české zbrojařské společnosti a podniky zaměřené na rozličnou vojenskou techniku. V našem kraji se jedná především o společnosti SVOS, Retia či koncern Czechoslovak Group, do kterého spadají mimo jiné značky Tatra či AVIA,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který připomněl hlavní cíl cesty zástupců Pardubického kraje do Izraele. „Vzhledem k nedávnému založení Pardubického podnikatelského inkubátoru, který vychází z Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje, se chceme seznámit s možnostmi, které jako krajská samospráva v případě podpory podnikatelského sektoru a start-up projektů. Tato blízkovýchodní země patří v oblasti inovací mezi nejpokrokovější na světě, a proto nám může ukázat cestu, abychom co nejrychleji dohnali přibližně dvacetileté manko, které jako stát máme,“ řekl na setkání s velvyslancem hejtman Martin Netolický, který se mimo jiné informoval o aktuální politické situaci

Mezinárodní den památek na Grabštejně: renesanční etapa v historii hradu

Součástí delegace Pardubického kraje jsou kromě hejtmana také předseda finančního výboru krajského zastupitelstva a místostarosta Dašic Jan Foldyna, starosta Svitav a krajský zastupitel David Šimek, zastupitel Jan Procházka, ředitel Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje Richard Červenka a zástupce Pardubického podnikatelského inkubátoru Přemysl Rubeš.

(red, foto: arch.)