Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

Běh naděje je připomínkou událostí z prosince 1942

Běh naděje je připomínkou událostí z prosince 1942

„Běh naděje"  je připomínkou otřesných událostí z prosince 1942, a to deportace nejen lužských Židů. Před oněmi 80ti lety si museli sbalit zavazadlo a dostavit se do Pardubic, odkud byli deportováni dál.

Z plakátu k akci
20. listopadu 2022 - 11:30

„Běh naděje" odstartuje na pardubickém vlakovém nádraží 4.12. 2022 v 10:00. Startu bude v 9:30 předcházet slavnostní zahájení za účasti zástupců Paměti národa. Běžíme opačným směrem (z Pardubic do Luže) než tehdy putovali Židé. Je to vyjádření přání a naděje, aby všechny cesty končily doma a už nikdy k podobným zrůdnostem nedocházelo.

Trasa má svůj pevný časový harmonogram, který by měl umožnit zapojení široké veřejnosti, a to kdekoli na trase. Cíl je v Luži u synagogy, kde se uskuteční závěrečný program. Akce se koná pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

„Běh naděje" pořádá spolek Rozběháme Luži.O spoku Rozběháme Luži
Zabýváme se během, propagací sportu a pohybu všeobecně. Zároveň organizujeme sportovní a kulturně-společenské akce, které mají často charitativní účel. Během tří let této činnosti jsme podpořili potřebné částkou přesahující 1 000 000 Kč! Věnujeme se i připomínání historických událostí. V minulosti to byl např. Vzpomínkový den na plk. Josefa Koukala, válečného pilota z 2. svět. války, teď je to Běh naděje," přibližuje činnost spolku Pavel Karal.

Pardubickénovinky.cz informoval Pavel Karal, spolek Rozběháme Luži z.s.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:spolek Rozběháme Luži z.s.)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%