Svátek má: Soběslav

Politika

Velikost textu:

Zbořil: V Německu už to byla možná poslední kapka trpělivosti

Zbořil: V Německu už to byla možná poslední kapka trpělivosti

<< VIDEO >> V Německu ze strany migrantů dochází k násilí stále, to není nic nového,.ale v Chemnitz to mohla být opravdu ta poslední kapka, řekl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
1. září 2018 - 03:20

Tento týden registrujeme zesílený zájem politiků o přistěhovaleckou politiku, ať už je to návštěva premiéra Babiše v Itálii a na Maltě a jednání ministrů zahraničí Evropské unie o nových pravidlech, politici nejsou schopní se dohodnout a v Německu to vypadá jako kdyby přetekla trpělivost,  poslední kapkou  je vražda 35etého Němce v Chemnitzu, nepokoje zde proti přistěhovalcům a mifgrantské politice Merkelové trvají už týden...

A co vy na to pane Zbořile?

"V Německu ze strany migrantů dochází k násilí stále, to není nic nového, ale přestalo se o tom psát, německá vláda se snažila  takové zprávy utajit, ale v Chemnitz to mohla být opravdu ta poslední kapka, možná, že už i lidem v Německu došlo, že ty nesmyslné kvóty a rozdělování běženců do jednotlivých zemí nemá smysl.

Jak je vidět ze zpráv nebo spíše z nezpráv tak Andrej Babiš a italský premiér nenašli společnou řeč  ve věci přístupu k migrantům, Itálie by kromě finanční pomoci chtěla i fyzickou pomoc, Babiš s tím, ale nesouhlasí , protože u nás jsou  už migranti z Ukrajiny.

Tak jako jsme dříve říkali, že k nám přicházejí Rusové, nyní Ukrajinci, ale pozor přicházejí k nám lidé ze zemí bývalého Sovětského Svazu, rusky mluvící," uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Americká ekonomika roste, má čtyřprocentní růst, je to celkem překvapivá zpráva, prognózy byly, že americká ekonomika padne, když bude zvolen Trump...

"Zprávy o zániku ekonomiky USA, když vyhraje volby Trump, to jsme poslouchali dva roky a nyní vidíme jak americká ekonomika roste. Ano, tady je konkrétně vidět úroveň zpravodajství, to co je nám předkládáno, tak to může být kusá zpráva a nebo zpráva s takovým obsahem, jakou nám chce někdo vnutit," hodnotí Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)