Svátek má: Radomír

Politika

Velikost textu:

Za analytika se může prohlásit prakticky každý, kdo je trochu drzý

Za analytika se může prohlásit prakticky každý, kdo je trochu drzý

"Také vás napadlo, že by bylo dobré vědět, kdo jsou oni pozoruhodní analytici, kteří vždy vše na ČT 24 dokáží vysvětlit, ať se děje, co se děje. Ministr čehokoliv něco prohlásí  a neuplyne ani pět minut a už nám to vysvětluje nějaký analytik," zeptal se student politologie, který si nepřeje být jmenován.

Kachna a ještě k tomu po neděli
10. června 2019 - 08:25

Důvod utajení jména student zdůvodňuje, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Asi to bude nějaký profesor, docent nebo jiný dlouholetý praktik, kterého v tom oboru zná když ne celý svět, tak alespoň Evropa?

"Nejsem si tím jistý, že by tomu tak bylo. Analytik totiž může být i ten, kdo si sám  tak říká. Někdy mám pocit, že to jsou skoro všichni, když je posloucháte, jak o tom nebo o něčem jiném hovoří."

No dobře, ale jak jste k tomu dospěl?

"Poslouchal jsem  tuhle nějaký pořad a proti ministrovi tam seděl také nějaký analytik. Ministr něco řekl a ten povedený analytik se k tomu měl vyjádřit, ale ten jen mumlal nějaké všeobecně známé skutečnosti. Proti tomu ministrovi tam měl sedět,  když už by to ti koumáci v televizi chtěli, spíše nějaký opoziční stínový ministr třeba zemědělství a ten se s tím vládním ministrem měl hádat nebo jej podpořit. Alespoň divák by věděl, jaké pitomce ta opozice má v tomto oboru připravené nasadit do křesla ministra, kdyby náhodou volby dopadly jinak. Takhle tam s tím ministrem huhňá nebo kejhá nějaký analytik, o kterém nevíme kolikrát ani zda má vůbec v tom oboru alespoň vystudovanou střední školu, když už ne přímo vysokou nebo, zda vůbec napsal nějakou uznávanou vědeckou práci o tom oboru."

A vy jste rovněž nějaký analytik, že o tom tak zaujatě hovoříte?

"? ? ?"

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli nebo Kachnu po neděli ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)