Svátek má: František

Politika

Velikost textu:

Větvička: Smutne navraty do zmrtvěleho Česka

Větvička: Smutne navraty do zmrtvěleho Česka

Vystupil sem z letadla a na parkovišťu našel muj stary křap. Zaplatil sem za měsični parkovne tolik, co bych na RVHP zacaloval za dvě noci.

Ladislav Větvička
7. října 2022 - 08:20

Nastartoval sem, motor překvapivě po měsicu chytnul a vyjel sem z aeroporta Katowitz, píše bloger Ladislav Větvička.

  • V radyju polskim zněla znama melodyja:
  Szatan Was gnał, wy szliście jak barany,
  Każdy z was miał hełm, pałkę, był zalany
  I każdy z was, gorliwy moczarowiec
  Bił pałką jak brutalny gestapowiec
  Na oczy ślepota, sam do uszu pchasz watę
  Jest z ciebie despota i syna dajesz katu
  I gna was czart, idziecie jak te owce
  To nie jest żart, już zwierzem stał się łowca
  Studenci, wprzód! Idziemy nikt nie woła
  Wprzód, tylko w przód!
  A w przodzie śmierć i smoła

Kura, to zme to dopracovali, že Kryla hraju častěji v polskem radyju, bo v českem maju strach...

Kusek od Gleiwitz sem nabral liter naturalu za 31,5 Kč, liter LPG za 15,-, kupil sem pakel cigar 75,-Kč za krabicu, jakesik mrtve ryby z komina, dembove mocne za 14 kaček a vplul sem do republiky česke.

Za čaru chtěli za ten samy benzin štyrycet, LPG za osumnact, cigara o padesat procent dražši a lahvače tež. To přece nemože ekonomika dluho vydržet...

Přeladil sem na česke radyjo. Harrachovska sklarna, založena před 300 rokama, zastavila vyrobu a propusti všecky zaměstnance. Německo je připravene přesunut otrokařsku vyrobu z montoven v Protektoratu kajsik pryč. Osmdesat procent českych pivovaru uvažuje o zastaveni vyroby. Veškere česke pivo je vařene na plynu a slad s chmelem se na plynu suši tež...Kura, sama depresa. Se nedivim, že su lidi taci nervozni. Na palubě se ještě tancuje, vlada fialoveho hnusu se tvaři, že ma všecko pod kontrolu a přitem pod palubu už se všecko borti a lidem teče do bot. Procesy, kere nastartovali zločinci, už su praktycky nezastavitelne. Je zvlaštni, že lidi furt drži hubu a krok. Asi fakt musime padnut na držku, abyzme pochopili, v jakem zme pruseru a vyhazali ty kurvy z oken. Jak piše Cilek - člověk musi padnut do problemu, aby si ho uvědomil.

Za posledni měsic zbankrotovaly legendarni porubske knajpy, kere fungovaly nepřetržitě od te doby, co je Klema nechal postavit - Zuzana, Slovan, aji Panorama. Mnohe dalši se zuby nehty drži, ale dluho nevydrži. Pivo za štyrycet už je na mistni kupni silu přiliš a knajpy su prazdne.


Nejdyl snad vydrži Kompas, bo tam chodi taka klijentela, kera přežije aji atomovu valku, stači se zaposluchat do hovoru mistnich štamgastu:

„Chovej se jak džentlmen, pičo!"

Ke stolu štamgastu přide baba, keru sem tam nikdy neviděl: „Ja su Jarka, holička," představila se. „Ja su Liba, alkoholička," odpovi baba od vedlejšiho stola.

Ke stolu se vracaju dva z venkovniho kuřeni: „Pročs to platil, cype?" Druhy udiveně: „Ja nic neplatil, tys platil, než zme šli kuřit!" Prvni se na chvilu zamyslel: „Aha, tak už mi to nikdy nerob, pičo..."

(rp,prvnizpravy.cz,blog,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%