Svátek má: Beáta

Politika

Velikost textu:

Válečný zpravodaj Karel Rožánek bude zpravodajem ČT v Moskvě

Válečný zpravodaj Karel Rožánek bude zpravodajem ČT v Moskvě

Jsem od dubna 2020 zpravodajem v Moskvě, ale ještě jsem tam v této složité době nebyl," přiznal nový zpravodaj v Moskvě Karel Rožánek, ale nemluvilo se jen o Rožánkově nové pozici v Rusku. Rožánek působil jako válečný zpravodaj i v Kosovu a když pohovořil o svých zážitcích, tak posluchače zamrazilo.

Karel Rožánek
27. září 2020 - 08:15

Je dobře, že v  České televizi konkrétně v sobotu 26. září 2020 v pořadu  Interview - ČT24 někdo zase po čase připomenul, jak Albánci  v Kosovu vraždili Srby, jenom proto, že jsou Srbové. Budoucí zpravodaj v Rusku se zmínil i o tom, jak je možné, že se z lidí stanou zvířata, když přijdou domů a jejich dům hoří, děti i manželka jsou zavraždění.

Rožánek se domnívá, že situaci v Jugoslavii po roce 1990 způsobily nevyřešené a nepotrestané zločiny, které se odehrávaly  v průběhu druhé světové války. "Za vlády Tita byli všichni Jugoslavci a to Jugoslavcům vydrželo ještě deset let po Titově smrti," má jasno Rožánek.

Je to práce snů nebo za trest?  zeptala se moderátorka nového muže na postu zpravodaje České televize v Moskvě Karla Rožánka.

Já se osobně těším, je to nabídka snů," prohlásil Karel Rožánek, kterého televizní diváci dosud znali  především z jeho příspěvku natočených na misích českých vojáků v zahraničí.
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, Interview - ct24, foto: Interview - ct24)